رژيم غذایی

استرس‌تان را کم کنید تا خوش‌اندام شوید

<div>

بنابراین اگر ما جوری برنامه‌ریزی شده‌ایم که تحت استرس، به دنبال غذاهای ناسالم برویم پس چطور می‌توانیم وقتی حال و روزمان خوب نیست، چیزی نخوریم که منجر به افزایش وزنمان شود؟ صبر نکنید تا خیلی گرسنه شوید وقتی ساعت‌ها چیزی نخورید و گرسنه شوید، قند خونتان افت می‌کند. وقتی قند خون پایین باشد به سختی می‌توان درست و منطقی فکر کرد! برای اینکه در چنین موقعیتی گرفتار نشوید، از خوردن وعده‌های اصلی طفره نروید و میان وعده‌های سالم را هم فراموش نکنید.

1- حواستان به مقدار غذایی که می‌خورید باشد
وقتی استرس داریم معمولاً نمی‌توانیم به چیزی که می‌خوریم و مقدار آن فکر کنیم. شما باید کالری دریافتی خود را کنترل کنید.

 

 

2- میان وعده‌های سالم بخورید
اسنک‌هایی که ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات هستند برای شما مناسب‌اند. بدن این غذاها را آهسته‌تر گوارش می‌کند و اجازه می‌دهد مدت بیشتری سیر بمانید. مثلاً کره بادام زمینی و بیسکوئیت‌های سبوس‌دار یا پنیر و یک تکه نان سبوس‌دار. از خوردن میان وعده‌های چرب و پُر قند پرهیز کنید.

3- به چیزی که می‌خورید فکر کنید
وقتی واقعاً استرس دارید فکر می‌کنید توجه کردن به غذا و رژیم غذایی موجب استرس بیشتر می‌شود، اما دقیقاً برعکس است. فراموش نکنید که این غذا، سوخت بدن و مغزتان است. وقتی درست غذا می‌خورید، به بدنتان سوخت می‌رسانید تا به جنگ استرس برود.

4- استرستان را کنترل کنید
این توصیه‌ای است که به زبان، ساده، اما شدنی است. کنترل استرس برای سلامت عمومی‌تان لازم است. یوگا، تای چی و یا مدیتیشن بهترین راه‌های ثابت شده برای کنترل استرس هستند. ورزش منظم، وقت گذراندن با دوستان و کمک گرفتن از مشاور روان درمانگر نیز توصیه می‌شود. اگر عادت کرده‌اید هنگام استرس به خوراکی‌های چرب و شیرین پناه ببرید بدانید که تنها نیستید و خوشبختانه می‌توانید این چرخه‌ی معیوب را بشکنید. استرستان را مدیریت کنید و انتخاب‌های خوب غذایی داشته باشید. استرس، شاید بخشی از زندگی باشد اما نباید باعث افزایش وزن شود.

منبع : تبیان

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا