سفر و گردشگری

تستر های غذای دنیا را بشناسید!

غذا همیشه بخشی از فرهنگ ملل بوده و معرفی آن به جهان توسط رسانه‌های مختلف وظیفه‌ی بزرگی‌ست که برخی از انسان‌ها خود را وقف آن کرده‌اند. برخی از آن‌ها غذاهای کشور خودشان را تبلیغ می‌کنند و برخی از آن‌ها پای را فراتر گذاشته و تجربه‌های خود را از غذاهای مختلف به اشتراک می‌گذراند. آن‌ها می‌خورند، می‌نویسند و سفر می‌کنند و تنها چیزی که آن‌ها را در این راه ثابت قدم می‌کند عشق به غذاست. در لیست زیر بهترین مجریان و نویسندگانی که زندگی خود را صرف عشق ورزیدن به غذا و معرفی آن به مردم کرده‌اند، آمده است.

غذاهای جمهوری چک

1. آنتونی بوردین
انتونی بوردین مجری، نویسنده و منتقد آمریکایی، بیشتر عمر حرفه‌ای خود را صرف آشنا کردن مردم با جاهای دورافتاده و گشت‌و‌گذار در کشور‌های مختلف کرده است و طی برنامه‌هایش غذاهای مختلفی را امتحان می‌کند. او با برنامه‌های تلویزیونی مانند No reservation, Parts unknown جایگاه ویژه‌ای در بین دوست‌داران غذا پیدا کرده است. آنتونی در فصل چهارم Parts unknown به ایران آمد و از خون‌گرمی و مهمان‌نوازی کشورمان تقدیر کرد و گفت: “در هیچ کجای دنیا مهمان نوازتر از ایرانیان ندیدم”.

آنتونی بوردین

در سال 2018 او خودکشی کرد و جسدش را در پاریس یافتند.

برنامه‌های او در شبکه‌های بسیاری پخش می‌شود. چیزی که او را از بقیه متمایز می‌کند این است که برخلاف برنامه‌های دیگر که فقط یک قاشق از غذا را می‌خورند و از آن تعریف و تمجید می‌کنند، آنتونی تمام غذایش را می‌خورد و سپس نظر نهایی خود را می‌دهد. فرقی ندارد که یک غذای گیاهی ساده در میان جنگل می‌خورد یا یک استیک آب‌دار و خوشمزه در آخرین طبقه لوکس‌ترین هتل جهان، چون آنتونی هیچ‌وقت اشتیاقش را برای خوردن غذا از دست نمی‌دهد.

2. اندرو زیمرن
اندرو اسکات زیمرن مجری و آشپز آمریکایی برای امتحان کردن غذاهای عجیب و غریبی که شاید مردم به امتحان کردن آن‌ها هرگز فکر نکنند معروف است. او چندین و چند برنامه با نام Bizzare foods دارد که در آن‌ها حشرات سرخ شده، هشت‌پا، سوسک و … را امتحان می‌کند و گویی یک وعده غذای لذیذ می‌خورد.

اندرو زیمرن

اندرو سایتی دارد که در آن طرز تهیه غذاهای مختلف، به روش خودش را گذاشته است

در برنامه‌ای دیگر به نام Dining with death، او غذاهای خطرناک مانند مارهای سمی، عقرب و عنکبوت را می‌خورد و راهی برای نجات از سم این جانوران خطرناک به بیننده ارائه می‌دهد. جالب است بدانید امروزه خوردن غذاهای خطرناک از تفریحات جدید توریست‌ها در کشورهای مختلف به حساب می‌آید، حتی اگر باعث مرگ‌شان شود.

3. نایجلا لاوسون
نایجلا نویسنده، مجری، خبرنگار و آشپز 57 ساله اهل انگلیس، که کتاب‌های زیادی در زمینه آشپزی منتشر کرده است. او برنامه‌های تلویزیونی خود را از سال 1999 با برنامه Nigella bites شروع کرد و سپس با برنامه آشپزخانه نایجلا به شهرت رسید.

نایجلا لاوسون

نایجلا داور مسابقه Master chef استرالیا نیز بوده است

مدتی بعد برنامه سریع‌السیر با نایجلا مورد توجه هوادارانش قرارگرفت، چون در آن غذاهایی که سریع و راحت و در مدت زمان کم آماده می‌شدند را آموزش می‌داد.

4. جینو داکامپو
جینو آشپز معروف ایتالیایی را می‌توان سفیر غذاهای ایتالیایی دانست. او در سال 2013 یک سفر طولانی را در سرتاسر ایتالیا شروع کرد و مناطق مختلف این کشور را، از نظر فرهنگی و غذایی، مورد بررسی قرار داد. جینو، خود را به درون مردم محلی برد تا ایتالیا را از یک زاویه دیگر به مردم جهان نشان دهد.

جینو داکامپو

او در برنامه Italian escape طرز تهیه غذاهای اصیل ایتالیایی را آموزش می‌دهد

5. مارک وینس
مارک وینس نویسنده و فیلم‌ساز تایلندی، به دلیل ویدیو‌های خود در یوتیوب مطرح است. او یک سفر به دور دنیا را شروع کرد تا تمام غذاهای کشورهای مختلف را امتحان کند.

مارک وینس

مارک به کشورهایی مانند تایلند، سنگاپور، کره جنوبی، عمان، آلمان، اتریش، سوئد، اسپانیا و آمریکا سفر کرده است.

مارک باور دارد که بهترین روش برای ارتباط با مردم از طریق غذاست و این هیچ ربطی به فرهنگ و ملیت و… ندارد. او می‌گوید دنبال کردن چیزی که به آن علاقه دارید و رشد کردن در آن موضوع، مهم‌ترین چیز در زندگی‌ست.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن