دانستنی های مواد غذایی

تفاوت کره و مارگارین در چیست

کره گیاهی از جامد کردن روغن‌های مایع با روش خاص و افزودن عطر و طعم کره بدست می‌آید که به زبان انگلیسی، اصطلاحا به آن مارگارین گویند. این محصول در حقیقت امولسیونی از آب یا شیر در مخلوطی از روغن‌ها و چربی‌های گیاهی بوده و در تهیه بسیاری از غذاها نقش دارد و فاقد کلسترول، ویتامین‌ها و املاح موجود در کره حیوانی است.

از نظر ارزش تغذیه‌ای مارگارین به دو عامل مقدار چربی و نوع چربی (اشباعیت – ترانس) بستگی دارد و باید گفت مارگارین، اسیدهای چرب غیراشباع بیشتری در مقایسه با کره دارد و بیشتر مستعد ذوب‌شدن در دمای اتاق است.

کره حیوانی، محصولی لبنی است که از شیر یا خامه تهیه می‌شود و از چربی و پروتئین شیر و آب تشکیل می‌گردد و در فرآوری آن از شیر تازه گاو که 82 درصد آن چربی، 16 درصد آب و 2 درصد املاح شیر استفاده می‌شود.

هرچند کره بیشتر از شیر گاو بدست می‌آید ولی شیر سایر پستانداران مانند گوسفند و بز نیز قابلیت تولید کره را دارا هستند.

کره در حقیقت یک امولسیون آب در چربی است که در آن پروتئین‌های شیر نقش امولسیفایر را ایفا می‌نمایند. کره حیوانی در دمای یخچال جامد و در دمای اتاق ذوب و نرم می‌شود، این محصول دارای اسیدهای چرب اشباع و کلسترول بالایی است.

کره حیوانی دارای میزان زیادی از ویتامین‌های محلول در چربی مانند A و D است که در پخت و پز مانند محصولات نان، سس‌ها ، سرخ‌کردن و صبحانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارشناس تغذیه دفتر بهبود تغذیه جامعه گفت:امروزه کره گیاهی یا مارگارین به دلیل اینکه دارای چربی‌های چند غیراشباعی بوده و فاقد کلسترول است جایگزین مناسبی برای کره حیوانی شناخته شده‌است.

کره و مارگارین

کره گیاهی برای پخت و پز معمولی و در حرارت کم، بسیار مناسب خواهدبود اما به دلیل پایین‌بودن مقاومت، استفاده در حرارت‌های بالا مانند سرخ کردن توصیه نمی‌شود.

برای پی‌بردن به تفاوت کره و مارگارین باید توجه داشت که هردو امولسیونی از 16 درصد آب و 82 تا 85 درصد چربی هستند با این تفاوت که چربی کره از نوع چربی حیوانی موجود در شیر و چربی مارگارین از روغن های نباتی جامد شده است، در نتیجه میزان اسیدهای چرب اشباع مارگارین از کره کمتر است ضمن اینکه امروزه انواع مختلفی از مارگارین با درصدهای مختلف چربی تهیه می‌شود و انواع مارگارین کم‌چرب (با حدود 20 درصد چربی) هم تولید می‌شود.

مقدار انرژی کره و مارگارین‌های متداول (80% درصد چربی) مشابه هستند.

کره نباتی فاقد مواد مغذی مهم نظیر امگا 3 و امگا 6 است که برای سلامتی مغز و قلب ضروری است. علاوه بر این، مارگارین فقط مقادیر کمی A،D،E دارد.

برای کودکان، نوجوانان و افراد سالم مصرف کره حیوانی در حد متعادل توصیه می‌شود و افرادی که در معرض ابتلا به بیماری‌های مزمن به ویژه قلبی و عروقی هستند مصرف کره گیاهی به مقدار بسیار کم توصیه می‌شود زیرا کره گیاهی حاوی اسیدهای چرب ترانس است و همچنین توصیه می‌شود از مارگارین‌های نرم و سبک استفاده نمایند تا چربی‌های اشباع کمتری را دریافت نمایند.

5/5 (1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن