سفر و گردشگری

راهنمای شکم‌گردی در لهستان

<div class=”details-content clearfix” data-spy=”scroll” data-target=”#anchor-menu” data-offset=”0″>

دوران کمونیستی تاثیر حوبی بر روی غذاهای لهستان نگذاشته است. مردم لهستان هنوز هم به غذاهای کیفیت متوسط دوران کمونیستی عادت کرده‌اند و اگر بخواهی غذای باکیفیت بالا به آن‌ها بدهید با ذائقه‌شان جور درنمی‌آید! اگر باور ندارید از رستوران‌های ترکی لهستان بپرسید چون مردم لهستان توجهی به آن‌ها ندارند!

به کدام رستوران و کافه‌های لهستان سر بزنم؟

1. رستوران Bar Mleczny Pod Barbakanem
لهستانی‌ها به برخی از رستوران‌ها می‌گویند Milk Bar! اما درست مانند شترمرغ که نه شتر است نه مرغ، Milk Bar هم نه بک بار است نه جایی که در آن شیر سرو می‌شود! خلاصه میلک‌بار جایی‌ست که غذای خوب را با قیمت ارزان می‌خورید. برای تجربه‌ی یک میلک‌بار خوب به Bar Mleczny Pod Barbakanem بروید. رفتن به این میلک‌بار سفر به دوران کمونیستی است، جایی که پرسنل رستوران برای ذره‌ای پول در حال تلاش هستند. آن‌ها به شما لبخند نخواهند زد اما به خوبی از شما پذیرایی می‌کنند.

رستوران Bar Mleczny Pod Barbakanemکارکنان این رستوران انگلیسی صحبت نمی‌کنند!

کیفبت رستوران متوسط رو به بالا‌ست اما با این قیمت فوق‌العاده و سفر در زمان، می‌شود از این مورد چشم‌پوشی کرد. اگر اسم غذاها در متو گیج‌تان کرد، می‌توانید منوی انگلیسی را از پیش‌خدمت بخواهید. یادتان باشد که ساعت 3 بعدازظهر این رستوران می‌بندد.

2. رستوران AleGloria
رستوران آل‌گلوریا در یک زیرزمین قرار گرفته است که شاید برای پیدا کردنش مجبور شوید به نقشه نگاه کنید. پس از پایین رفتن از پله‌های این رستوران، از دیدن دکورش به حیرت خواهید آمد. موزیک آرامی را خواهید شنید و مدیر رستوران شما را راهنمایی خواهند کرد تا سر میزتان بنشینید.

رستوران آل‌گلوریا ورشودکوراسیون و زرق‌وبرق این رستوران شما را متحیر خواهید کرد!

محلی‌ها برای جشن‌ها، قرارهای کاری و رسمی و… این رستوران را انتخاب می‌کنند، از طرفی کسانی که می‌خواهند مهمانان‌شان را تحت تاثیر قرار دهند و غذاهای لهستان خوشمزه را امتحان کنند، رستوران AleGloria را برمی‌گزینند. منوی گسترده رستوران دست‌تان را برای انتخاب باز می‌گذارد ولی حتما اردک لهستانی را در این رستوران امتحان کنید. اگر بخواهید، غذاهای بدون گلوتن را هم برای شما آماده می‌کنند.

3. رستوران Zapiecek
مگر می‌شود غذاهای لهستان را امتحان کنی و پیراشکی معروف‌شان را نخوری! برای خوردن پیراشکی (Pierogi) لهستانی به رستوران Zapiecek بروید. نگران نیاشید اگر کارکنان به شما لبخند نمی‌زنند، مردم لهستان مانند تایلندی‌ها نیستند و معمولا با کارهای‌شان مهربانی را به شما نشان می‌دهند، مثلا برای شما مربای رایگان می‌آورند!

پیراشکی لهستانیپیراشکی لهستانی شبیه راویولی ایتالیایی‌ست

قیمت غدا در این رستوران آن‌قدر خوب است که می‌توانید به صورت خانوادگی و با دوستان و فامیل به اینجا بروید و نگران هیچ‌چیز نباشید. هر بشقاب پیراشکی، 9 تکه پیراشکی دارد و برای دو نفر کافی‌ست. اگر حرف ما را باور ندارید فقط بازخوردهای خوب این رستوران را در سایت‌های گردشگری مانند تریپ‌ادوایزر بخوانید. رستوران Zapiecek در قلب شهر قدیمی ورشو قرار دارد.

4. رستوران Rozana
نوبت به یک رستوران گران رسید! در این رستوران غذاها از 4 تا 19 یورو قیمت دارند و فضای رستوران تقریبا رسمی‌ست و شما باید با لباس‌های پلو‌خوری‌تان به رستوران روزانا بروید. فضای بیرونی رستوران با گل‌های بسیار زیبا پوشانده شده است و شما را یاد گل‎خانه می‌اندازد، اما بدانید که در این گل‌خانه می‌توانید ساعتی را بنشیننید و غذای لهستانی بخورید.

زستوران روزانافضای بیرونی رستوران خانوادگی و دوستانه است

تزئین غذاها بسیار زیباست و بشقاب مانند بوم نقاشی می‌شود که ادویه‌ها و سس‌ها آن را رنگ‌امیزی کرده‌‌اند. مانند تمام غذاهای رنگی و ترئین شده، حجم غذا کم است ولی نگران نباشید بعد از خوردن غذاهای لهستان کاملا سیر خواهید شد حتی اگر حجمش کم باشد. برای شام فضا رمانتیک‌تر می‌شود و قرارهای عاشقانه به راه! نوای پیانو به گوش خواهد رسید و نورها کم می‌شوند تا همه‌چیز برای درخواست ازدواج آماده باشد، البته اگر کسی بخواهد این کار را انجام دهد!

به کدام کافه‌های لهستان سر بزنم؟

کافه La Vanille
نوبتی هم باشد نوبت خوردن یک کیک خوشمره در یک عصر دل‌انگیز است. چنان که می‌دانید لهستان به دوست‌داران غذا پیوند خورده است و این بهشت انواع و اقسام غذاهای لهستان و کیک و شیرینی‌های خوشمزه را به دوست‌داران غذا عرضه می‌کند.

کافه وانیلکودکان در این‌جا لذت خواهند برد!

به کافه وانیل ورشو بروید و بک قهوه سفارش دهید بعد به یخچال‌های‌شان نگاه کنید که پر از نان‌های خامه‌ای و دونات‌های تزئین شده است. هر کدام را خواستید انتخاب کنید، همان‌جا بخورید یا دست‌تان بگیرید و ببرید. دوست دارید روی میزهای کنار پیاده‌رو مغازه بنشنید یا میزهای داخل را انتخاب کنید، فرقی ندارد باید شیرینی‌های خوشمزه رنگی رنگی‌شان را حداقل یک‌یار امتحان کنید.

کافه Kulturalna
آیا اهل هنر و کافه رفتن هستید و از خوردن یک وعده غذایی سبک لذت می‌برید؟ کافه Kulturalna مناسب شماست چون در قلب هنری شهر ورشو قرار دارد. در این کافه کنسرت، فستیوال و حتی مناظره‌های هنری هم برگزار می‌شود. اگر اهل خوردن غذاهای گیاهی هستید و اصلا لب به گوشت نمی‌زنید شاید این کافه برای‌تان خوب نباشد چون ماهی را جزو گیاه حساب می‌کنند نه گوشت!

ریسوتو و سالموناین کافه غذاهای ایتالیایی مانند پاستا هم دارد

شاید برای‌تان جالب باشد که در منو، غذایی با نام ماهی سالمون و ریسوتو وجود دارد که رستوران آن را غذای گیاهی معرفی کرده است! از این‌ها که بگذریم اینجا مکانی برای خوردن یک نوشیدنی، غذای سبک و در عین حال سیرکننده و دورهمی‌های دوستانه است. بال مرغ و هوموس را هم امتحان کنید.

غذاهای خیابانی لهستان را کجا بخورم؟

Breakfast Market
برای مردم لهستان صبحانه با خوردن یک غذای سبک یا یک قهوه می‌گذرد اما نه وقتی شنبه باشد! هر شنبه Breakfast market راه می‌افتد و از 10 صبح تا 5 بعد‌ازظهر به مردم لهستان سرویس می‌دهد. انواع و اقسام صبحانه و غذاهای لهستان را می‌توانید در این بازار روباز پیدا کنید!

breakfast market لهستاناین مارکت در یک پارک برپا می‌شود

شاید بی‌‌راه نمی‌گویند که بهشت فودی‌ها لهستان است! اگر برنامه‌ریزی سفرتان جوری بود که توانستید به این بازار سر بزنید، حتما این کار را انجام دهید چون این‌جا بهترین راه برای خوردن یک غذای خوشمزه و هم‌چنین صحبت با مردم محلی‌ست. برای رسیدن به مارکت صبحانه می‌توانید uber بگیرید یا با 26 زلوتی با تاکسی به اینجا بیایید.

Zapiexy Luxusowe
ساندویچ‎های روباز جای خود را در تمام جهان باز کرده‌اند حتی در ورشو! اگر یک ساندویچ ارزان و خوب می‌خواهید که سریع آماده شود از Zapiexy Luxusowe بخرید. ساندویچ آمریکایی آن‌ها شامل بیکن، ذرت، فلفل و پیاز می‌شود. اندازه ساندویچ‌ها هم با خودتان است، بزرگ دوست دارید یا کوچک!

در نقشه زیر آدرس رستوران‌های لهستان را مشخص کرده‌ایم.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا