سفر و گردشگری

راهنمای شکم‌گردی در مالدیو

<div class=”details-content clearfix” data-spy=”scroll” data-target=”#anchor-menu” data-offset=”0″>

مطمئنا در مالدیو حسابی به شما خوش می‌گذرد اما برای اینکه این خوشی کامل شود به سراغ شکم‌گردیی‌اش بروید. قبل از اینکه درباره‌ی رستوران‌ها و غذاهای مالدیو برای‌تان بگوییم باید خیال‌تان را راحت کنیم اگر طرفدار غذاهای دریایی هستید به مالدیو سفر کنید چون طعم بی‌نظیر ماهی‌ها شما را غافل‌گیر می‌کند.

maldives food

به کدام رستوران و کافه‌های مالدیو سر بزنم؟

◊ رستوران زیر دریایی ایتا (Ithaa)
تصورتان از غذا خوردن در رستوران بی‌شک رفتن به جایی‌ست که دورتادورتان دیوار قرار دارد و شما بهترین غذا را خواهید خورد. اما باید به شما بگوییم در مالدیو این تصور را دور بریزید چون رستورانی 5 متر پایین‌تر از سطح دریا در مالدیو وجود دارد که میزبان شماست. «ایتا» به اسم رستوران می‌آید چون در زبان محلی به معنای «مادر مروارید» است. فقط فراموش نکنید ایتا فضای کوچکی با ظرفیت 14 نفر را دارد و بی‌شک شما هم جزو هزاران نفری هستید که دوست دارید یک وعده از غذای‌تان را اینجا بخورید پس حتما از قبل رزرو کنید.

غذایی متفاوت را زیرآب‌ها بخورید.

زمانی که می‌خواهید وارد رستوران شوید باید از یک سری پله‌های مارپیچ عبور کنید تا به درون آب‌ها بروید و غذای‌تان را بخورید. اما قبل از غذا خوردن اطراف‌تان را خوب نگاه کنید چون ماهی‌های رنگی رنگی به شما نگاه می‌کنند تا شما با آنها عکس بگیرید. فقط حواس‌تان باشد که قبل از اینکه درگیر دنیای زیر آب شوید غذای‌تان را سفارش دهید چون زمانی به خودتان می‌آیید که حسابی گرسنه شده‌اید. همان‌طور که قبلا هم گفتیم در مالدیو بیشتر غذاها دریایی‌ست پس بی‌تردید در ایتا هم غذای دریایی سفارش دهید. شاید خوردن یک وعده غذا در این رستوران برای‌تان کمی گران تمام شود اما پس از دیدن فضای رستوران و خوردن غذاهای دریاییش مطمئن باشید که باز هم دوست دارید اینجا غذا بخورید.

◊ رستوران سالاتای (Sala Thai)
رستوران سالا‌تای را شاید کمی سخت پیدا کنید چون این رستوران در هتل Sala Boutique قرار دارد. اگر دنبال غذای سالم و تازه هستید که مزه‌اش را هیچ‌وقت فراموش نکنید پیشنهاد می‌کنیم به سراغ این رستوران بروید. اولین چیزی که در رستوران سالا شما را به وجد می‌آورد دکوراسیون چوبیش است. مالدیویی‌ها خودشان عاشق این رستوران هستند چون محیط گرم و آرامی دارد و شمایی که به مالدیو سفر کرده‌اید تا از دغدغه‌ها به دور باشید حتما به این رستوران بروید.

شب‌نشینی در این رستوران را فراموش نکنید!

فضای باز این رستوران با وجود درختان سرسبز و آشپزان حرفه‌ایش خاطره‌ی خوبی از سفرتان به مالدیو را برایتان رقم می‌زند. پیشنهاد می‌کنیم در رستوران سالاتای میگویی که با سس سبزیجات تایلندی مخلوط شده را بخورید. مزه‌ی این میگو همیشه زیر دندان‌تان باقی می‌ماند.

◊ رستوران سی هاوس (Sea House)
دنبال رستورانی هستید که چشم‌اندازی زیبا داشته باشد؟ وقت را هدر ندهید و به سراغ رستوران سی‌هاوس بروید؛ رستورانی که روی یک عرشه‌‌ی مشرف به ماله قرار دارد. پیشنهاد می‌کنیم عصر به این رستوران بروید چون غروب آفتاب را در بهترین حالت خواهید دید. منوی این رستوران متنوع است اما اگر جزو آدم‌های سحرخیز هستید صبحانه‌های سی‌هاوس را امتحان کنید. mashuni roshi محبوب‌ترین صبحانه‌ی مالدیوی‌ست که از ماهی، نارگیل، پیاز، چیلی و لیمو درست می‌شود.

هنگام خوردن غذا از منطره‌ی روبه‌رویتان لذت ببرید.

◊ رستوران پلیس سیچوان (Palace Sichuan)
در مالدیو هم می‌شود غذای چینی خورد. سال 2011 این رستوران تاسیس شد. شما می‌توانید بهترین غذاهای چینی را اینجا بخورید. رستوران پلیس اتاق‌های خصوصی دارد که هر اتاقش نام یکی از شهرهای چین است. این‌طور به شما بگوییم شما با اینکه در مالدیو هستید اما در این رستوران انگار وارد چین شده‌اید؛ دکور این رستوران حتی به سبک چینی درست شده و غذاهایش بی‌شک چینی‌ست.

در مالدیو هم می‌شود غذای چینی خورد.

◊ کافه شل بینز (Shell Beans)
این کافه ده ساله دو شعبه دارد یکی در شمال اسکله‌ی ماله و دیگری در جزیره Ameenee Magu.  کافه شل‌بینز فضای کاملا دوستانه‌ای دارد پس شمایی که با دوستان‌تان به مالدیو رفتید حتما به این کافه بروید. در این کافه همه چیز پیدا می‌شود از انواع غذاها گرفته تا سالاد و نوشیدنی. راستی قهوه‌های این کافه حرف ندارد پس حتما بخورید.

◊ کافه جاز (Jazz Café)
بالاخره از خوردن غذای دریای خسته می‌شوید و دل‌تان خوردنی‌های هیجان‌انگیز دیگری می‌خواهد پس عجله کنید و به کافه جاز بروید چون انواع و اقسام غذای بین‌المللی را دارد. از پیر و جوان عاشق کافه جاز هستند چون بیشتر اوقات صدای موسیقی زنده از آن شنیده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم یکی از وعده‌های غذایی را در جاز بخورید چون آنقدر شور و انرژی در این کافه زیاد است که شما هم به وجد می‌آیید و به همین راحتی انرژی‌های مثبت و شاد را در بین هم پخش می‌کنید.

یک کافه‌ی خوب با موسیقی عالی سفرتان را خاطره‌ساز می‌کند.

غذاهای خیابانی مالدیو را کجا بخوریم؟

کاری سبزیجات
مردم مالدیو عاشق مرغ و ماهی‌اند، شما در گوشه گوشه‌ی مالدیو غذاهایی را می‌بینید که از مرغ یا ماهی درست شده‌اند که با سبزیجات محلی و معطر مالدیو ترکیب شده‌اند. حتی در بعضی از انواع این غذای خیابانی سیب‌زمینی، هویج، لوبیاسبز و کدو تنبل به آن اضافه می‌شود.

هرجایی از مالدیو این غذا را دیدید حتما بخورید چون هم خوشمزه است هم سالم.

گول‌ها (Gulha)
نوبتی هم باشد نوبت توپ‌های کوچکی است که نه تنها بویش بلکه شکل ظاهریش هم شما را وسوسه می‌کند تا حتما امتحانش کنید. درون این توپک‌ها از ماهی، پیاز خرد شده، نارگیل و ادویه‌های معطر پر می‌شود و سپس درون روغن سرخ می‌شود پس اگر چربی خون دارید خوردن این غذا را فراموش کنید چون به شدت چرب است.

این توپک‌های کوچک با شما حرف می‌زنند.

گارودیا (Garudhiya)
گارودیا سنتی‌ترین غذای مالدیو است که باز هم با ماهی درست می‌شود اما با ترکیبی از برنج و فلفل تند. گارودیا در حقیقت نوعی سوپ محسوب می‌شود فقط اگر به تندی غذا حساس هستید به سراغ این غذا نروید چون پس از خوردنش تا مدتی مزه‌ی تند غذا در دهان‌تان باقی می‌ماند.

هر موقع از سال به مالدیو رفتید حتما این سوپ را امتحان کنید.

ماس هونی (Mas Huni)
خوشمزه‌ترین صبحانه‌ای که در مالدیو نصیب‌تان می‌شود ماس‌هونی‌ست. بوی ماهی دودی با پیاز و نارگیل هوش از سرتان می‌برد. این غذا آنقدر لذیذ است که خود مردم مالدیو اگر آن را صبحانه نخورند صبح‌شان شروع نمی‌شود. اگر دوست دارید ماس‌هونی اصل بخورید حتما ادویه‌های محلی به آن اضافه کنید.

صبحانه اصیل مالدیویی بخورید!

رستورا‌ن‌ها و کافه‌های مالدیو
در نقشه‌ی زیر جای رستوران‌ها و کافه‌هایی که معرفی شده را مشخص کرده‌ایم؛ کافی‌ست که روی هر کدام از آیکون‌ها کلیک کنید تا اطلاعات مرتبط با هر کافه یا رستوران را ببینید.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا