سفر و گردشگری

راهنمای شکم‌گردی در کانادا

پوتین یک غذای معروف مونترآلی‌ست که با ویلادیمیر پوتین و روسیه، هیچ نسبتی ندارد. غذاهای کانادا رنگارنگ و متنوع‌اند و نمی‌شود اسم همه‌ی آن‌ها را حفظ کرد، به همین دلیل از این اشتباهات پیش‌می‌آید.

در کانادا انتظار چه جور غذاهایی را باید داشته باشیم؟​​​

اگر راستش را بخواهید کانادا فرهنگ چند ملیتی دارد و شما می‌توانید همه نوع غذا را در کانادا پیدا کنید. اما از غذاهای کانادا می‌توان به شیره درخت افرا، گوشت گوزن، غذاهای دریایی و انواع خوراکی‌های سرخ‌شدنی اشاره کرد.

بفرمایید صبحانه‌ی کانادایی!

دونات کانادایی

به سرزمین دونات‌های رنگارنگ خوش‌آمدید! کانادا بیشترین فروشگاه‌ دونات فروشی در دنیا را دارد و مردم کانادا صبح‌ها، دونات و قهوه می‌خورند و برای یک روز عالی آماده می‌شوند.

صبحانه کانادایی

این یک صبحانه سنگین است تا انرژی شما را برای کل روز تامین کند.

نوع دیگر صبحانه در کانادا بشقاب کانادایی‌ست که شامل سوسیس اوکتوبرفست، شنیسل مرغ یا خوک، تخم‌مرغ، نان تست و لیمو می‌شود. این صبحانه گاهی اوقات با صبحانه انگلیسی مخلوط شده و به آن لوبیا هم اضافه می‌کنند. برای خوردن یک صبحانه عالی به Sunset Grill در منطقه ریچموند تورنتو بروید. پنکیک‌هایش را امتحان کنید چون بسیار خوشمزه هستند.

به کدام کافه‌ها و رستوران‌های کانادا سر بزنم؟

رستوران funky gourmet

◊ رستوران Richmond station
یک گردشگر هلندی در سایت تریپ‌ادوایزر می‌گوید: “وقتی در این رستوران بودم روی میزی نشسته بودم که دید کاملی به آشپزخانه داشت. وقتی کار سرآشپزان را می‌دیدم بسیار لذت می‌بردم چون هر غذا را با عشق و مهارت درست می‌کردند و آن‌ها فرشتگان آشپزخانه بودند”. همین تعریف به نظر کافی می‌آید تا یک ناهار خوشمزه را در این رستوران بخورید.

ریچموند کانادا

همبرگر ریچموند را هم امتحان کنید

طراحی بیرونی رستوران ریچموند استیشن مانند یک ایستگاه قطار یا مترو است. این رستوران سبک مدرن دارد و غذاهای کانادایی و آمریکایی سرو می‌کند. از ساعت 11 صبح تا 10:30 شب، یک‌سره باز هستند. سالاد Baby Gem Salad ریچموند طرفداران خاص خودش را دارد و یک پیش‌غذای خوب و خوشمزه است. در این رستوران گوشت خوک هم سرو می‌شود، پس باید حتما درباره‌ غذاهایشان بپرسید که در آن گوشت خوک نباشد. برای ناهار هم می‌توانید Duck two ways که گوشت اردک با هویج، قارچ، مارچوبه و حبوبات کانادایی‌ست، سفارش دهید.

◊ رستوران لوسی (Luci)
در کانادا هستید و دوست دارید یک غذای خوشمزه ایتالیایی بخورید یا آنقدر غذای کانادایی خوردید که دل‌تان چیز دیگری برای امتحان می‌خواهد؟ به رستوران لوسی بروید که از لحظه‌ی ورودتان با سلامی گرم پذیرای شما هستند. اینجا انواع پاستا و دسرهای ایتالیایی را سرو می‌کند. برای پیش‌غذا یک آنتی‌پستو سفارش دهید که پیش‌غذای معروف ایتالیایی‌هاست. مقدار پیش‌غذا زیاد نیست و این باعث می‌شود برای غذای اصلی اشتهای کافی داشته باشید.

رستوران لوسی کانادا

اینجا از نظر قیمت، یک رستوران متوسط به حساب می‌آید.

برای غذای اصلی پاستا بگیرید و پنیر زیادی رویش بریزید، اما اگر در مود پاستا نبودید میگوی سرخ شده با آناناس سفارش دهید که طعم بسیار خوبی دارد. اشتها برانگیزترین قسمت غذاهای ایتالیایی دسرهایشان است و تیرامیسو یا پاناکوتا انتخاب خوبی می‌تواند باشد. برای دسر بین 12 تا 19 دلار باید بپردازید.

◊ رستوران La Banquise
نوبتی هم که باشد، نوبت غذای اصیل مونترآلی یعنی پوتین (Poutine) است. گردشگرانی که به مونترآل می‌روند بدون امتحان این غذای خوشمزه، شهر را ترک نمی‌کنند. ما هم می‌خواهیم رستورانی را به شما معرفی کنیم که اگر اولین بار است این غذا را امتحان می‌کنید طعمش زیر زبان‌تان بنشیند. پوتین از سیب‌زمینی سرخ شده که روی آن پنیر دلمه بسته و آب‌گوشت می‌ریزند درست می‌شود.

پوتین مونترآلی

اگر همراه پوتین، سبزیجات هم بخواهید 1 دلار به قیمت آن اضافه می‌شود.

رستوران La Banquise به گفته کاربران تریپ‌ادوایزر پوتین‌های خوشمزه‌ و با تنوع مختلف طعمی را ارائه می‌کند. به این رستوران که رفتید، پوتین کلاسیک سفارش دهید که ظرف کوچکش 6 دلار و ظرف بزرگش 9 دلار قیمت دارد.

بیگل (Bagel) نوعی پیراشکی است که طرفداران بسیاری در کانادا دارد. این نوع بیگل در آمریکا رایج شده است و مردم آمریکا هم موقعی که خسته هستند یا یک میان وعده خوب می‌خواهند، بیگل می‌خورند.

بیگل

◊ رستوران Oyster boy
اگر به آنتونی بوردین فقید می‌گفتید چه چیزی لذت بی‌نهایت غذا را به او می‌دهد، می‌گفت یک دیس بزرگ از سخت‌پوستان دریایی. در رستوران Oyster boy صدف اصلی‌ترین غذاست. آن‌ها صدف‌ها را تر و تازه سرو می‌کنند و شما می‌توانید روی آن لیموی تازه هم بچکانید تا طعمش فوق‌العاده شود.

صدف دریایی

آن‌ها غذاهای غیردریایی هم دارند اما مگر می‌شود رفت اینجا و صدف نخورد

لابستر و خرچنگ هم پای ثابت این رستوران دریایی‌ است. معمولا یک وعده غذای خوب در این رستوران 35 دلار قیمت دارد. برخی از غذاها با سیب‌زمینی سرخ‌شده و سس‌های خوشمزه سرو می‌شود.

◊ Anticafe مونترآل
وقتی صحبت از کافه می‌شود، تصویری از یک فضای هنری تاریک با دود سیگار و قهوه‌ای تلخ به ذهن‌مان می‌رسد. اما آنتی‌کافه مونترآل اینجاست تا همه تصورات ما را خراب کند. این کافه در طبقه دوم ساختمان قرار دارد و در اولین نگاه پیش خودتان می‌گویید: “خدای من، اینجا خانه متیو مرداک (دردویل) است.” اما باید بگوییم نه، اینجا خانه‌ی دردویل شخصیت مشهور دنیای کامیک مارول نیست، هرچند که طوری طراحی شده است که کاملا حس کنید در خانه‌ی خودتان هستید و دوستان‌تان را برای یک مهمانی جمع کرده‌اید.

آنتی کافه کانادا

هر بخش از کافه مانند اتاق‌های یک خانه چیده شده‌اند! اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق کار و …

آنتی‌کافه حالت بوفه‌ای دارد و شیرینی و خوراکی‌های خوشمزه روی یک میز چیده شده‌اند و شما می‌توانید هر کدام که دوست دارید در بشقاب‌تان بگذارید و میل کنید. باید بگوییم در هر کجای این کافه که دوست داشته باشید می‌توانید چُرت بزنید و بخوابید. باورتان می‌شود به کافه‌ای بروید که به شما پتو بدهد و شما دراز بکشید و خواب‌های شیرین ببینید. این همان حسی خواهد بود که در خانه تجربه می‌کنید.

◊ Espace Cafe & Espresso Bar
کافه اسپیس هم برای زمانی خوب است که یک تور پیاده‌روی مونترآل رزرو کردید و قبلش می‌خواهید انرژی بگیرید و چیزی بخورید. ساندویچ و پانینی‌های خوشمزه این کافه گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند. یک اسپرسو هم بعد از تور پیاده‌روی بسیار می‌چسبد. اگر ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر نزدیک این کافه بودید حتما سری بزنید و لحظات خوبی را سپری کنید.

کاقه اسپرسو کانادا

سایت تریپ ادوایزر 4 سال متوالی، این کافه را جزو بهترین‌های کانادا دانسته است.

رستوران‌های ایرانی در کانادا کجاست؟

◊ رستوران شهرزاد
رستوران ایرانی شهرزاد تمی سنتی دارد و در و دیوارش با کاشی کاری‌های سنتی تزئین شده است. شعرهای شاعران نامی ایران هم روی دیوارهایش خودنمایی می‌کند. ایرانیان مقیم کانادا در تورنتو دوست‌های خارجی‌شان را به این رستوران می‌برند چون غذاهایش خوشمزه و طعم ایران می‌دهد.

رستوران ایرانی کانادا

حتما بستنی این رستوران را به عنوان دسر امتحان کنید

کباب و دیزی و قورمه‌سبزی و میرزاقاسمی و انواع غذاها و دسرهای ایرانی از جمله بستنی سنتی و فالوده را در رستوران شهرزاد می‌توانید سفارش دهید. مطمئن باشید وقتی به این رستوران بروید برخورد کارکنان انقدر خوب و با حوصله است که با لبخند رضایت از شهرزاد خارج می‌شوید.

◊ سفره‌خانه سنتی انار
در مرکز شهر تورنتو سفره‌خانه سنتی انار، برای ایرانی‌ها نگینی در داخل شهر است. آقای سلوتی از گردشگران باتجربه می‌گوید: “همیشه در آخر سفر به خارج از کشور، دلم برای غذای ایرانی تنگ می‌شود و به دنبال رستوران ایرانی هستم”. سفره‌خانه سنتی انار دقیقا همان رستورانی است که وقتی دل‌تان برای غذای ایرانی تنگ می‌شود می‌توانید به آن‌جا بروید و غذای سنتی ایرانی بخورید.

سفره خانه ایرانی

قیمت‌ها کمی گران هستند و برای یک پُرس غذا شاید 16 دلار هم بپردازید اما ارزشش را دارد.

غذاهای خیابانی کانادا را کجا بخوریم؟

دکه‌های Smoke’s Poutinerie
این دکه‌های اغذیه‌فروشی در سراسر شهر وجود دارند و غذای معروف مونترآلی یعنی پوتین را می‌فروشند. پوتین‌های این دکه 15 نوع هستند، پوتین هات‌داگ، پوتین سبزیجات، پوتین کلاسیک و … از انواع پوتین است که می‌توانید سفراش دهید و در حال قدم زدن یا روی نیمکت آن را بخورید.

پوتین غذای کانادایی

این دکه شعبه‌های زیادی دارد و می‌توانید هر روز به یک شعبه سر بزنید تا بهترینش را پیدا کنید.

پنکیک و شیره درخت افرا
شیره درخت افرا مانند زعفران برای ایرانی‌هاست. کانادایی‌ها شیره درخت افرا را به تمام دنیا صادر می‌کنند. وقتی شیره‌ی درخت افرا را روی پنکیک می‌ریزید، جادو اتفاق می‌افتد. شیره‌ی درخت به خورد بافت پنکیک می‌رود و طعم شیرینش حس چشایی شما را تحریک می‌کند.

شیره درخت افرا
شیره درخت افرا را می‌توان به صورت نوشیدنی هم استفاده کرد.

OTTO’S DÖNER
دُنر اصلیتی ترکی دارد اما در تورنتو کانادا، آلمانی‌ها تغییراتی در آن یه وجود آوردند. OTTO’S DÖNER در تورنتو کانادا غذایی با هات‌داگ و سس کاری درست می‌کند که انگشت‌های‌تان را هم می‌خورید.

اوتو دنر برلین

3 نوع سس تند، سس ماست و سس سیر هم می‌توانید روی غذا‌ی‌تان بریزید.

غذاهای اینجا 10 تا 11 دلار قیمت دارد و معمولا با مخلفاتی مانند پیاز، خیار و … هستند. اگر سیب‌زمینی هم بخواهید 1 دلار به قیمت اضافه می‌شود.0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن