سفر و گردشگری

راهنمای شکم‌گردی در کنیا

<div class=”details-content clearfix” data-spy=”scroll” data-target=”#anchor-menu” data-offset=”0″>

غذاهای کنیا برای آن‌هایی که شیک بر سر میز می‌نشینند و استیک را با چاقو و چنگال می‌خورند، اصلا مناسب نیست. در امپراطوری دود و چربی اگر می‌خواهید محلی باشید باید کنار دیگران سر یک میز بنشینید و با دست غذا بخورید در حالی‌که آب در چهارلیتری پلاستیکی روی میز است. شاید رستوران‌های خوب و شیک در کنیا باشد اما غذاهای کنیا خیابانی‌تر از چیزی هستند که فکر می‌کنید.

به کدام رستوران و کافه‌های کنیا سر بزنم؟

چاپاتی (Chapati)
رستوران آن (Ann) یک غرفه‌ی غذاخوری در Dagoretti Corner نایروبی‌ست، اما چه چیزی باعث معروفیت این رستوران شده است؟ باید بگوییم چاپاتی‌های این رستوران حرف ندارد. مارک وینس گردشگر و یوتیوبر تایلندی در سفر خود به نایروبی برای امتحان کردن غذاهای کنیا به رستوران “آن” می‌رود و انواع غذاهای کنیایی را امتحان می‌کند. مارک از چاپاتی‌های فوق‌العاده این رستوران تعریف می‌کند و به همین دلیل چاپاتی‌های این رستوران که در بین مردم کنیا هم طرفدار دارد، جای خودش را در دل توریست‌ها باز می‌کند.

چاپاتی کنیاچاپاتی هم مانند قورمه‌سبزی می‌ماند چون چاپاتی هر کس یک مزه خاص می‌دهد

طرفداران ماهی باید غذای Daaga را امتحان کنند. این غذا از ساردین دریای ویکتوریا درست می‌شود. تیکه‌های ماهی ساردین سرخ‌شده با گوجه و سالاد در کنیا کافی نیست و آن‌ها در کنار Daaga، اوگالی (Ugali) هم می‌خواهند. آرد ذرت را در آب می‌جوشانند تا یک خمیر همگن تشکیل شود. این خمیر همان اوگالی‌ست. در رستوران آن با کمتر از 10 دلار می‌توانید 4 الی 5 مرد گرسنه را تا سرحد مرگ سیر کنید!

اوگالی غذای کنیاییاوگالی مانند برنج برای کنیایی‌هاست

گوشت گریل شده (Nyama Choma)
شما می‌توانید در کشور گوشت‌خواری مانند کنیا از خوردن گوشت با روش‌های پخت مختلف لذت ببرید. نیاما کوما را شما می‌توانید کیلویی تهیه کنید. مقدار گوشتی که می‌خواهید بخورید را بگویید و قسمت‌های گوشتی که دوست دارید انتخاب کنید. آن‌ها برای شما جوری گریل می‌کنند که گوشت در دهان شما آب می‌شود. تیکه‌های گوشت چسبیده شده به استخوان را نمک بپاشید و به نیش بکشید. چه لذتی بالاتر از این!

نیاما کومااگر سس چیلی را دوست نداشتید فقط گوشت را در نمک بزنید

در کنار Nyama Choma نوعی سس چیلی سرو می‌شود که شبیه سالساست. گوجه‌فرنگی، فلفل چیلی و پیاز و سبزیجات از مواد تشکیل شده این سس هستند که با نیاماکوما بسیار می‌چسبد. برای خوردن نیاماکوما به Kenyatta Market بروید.

مندازی (Mandazi)
مندازی نوعی پیراشکی خوشمزه کنیایی‌ست که طعم شیرینی دارد. در کافه یونیتی (Unity cafe hotel) مندازی را تکه تکه می‌کنند و در نوعی سوپ خیس می‌کنند تا طعم شگفت‌انگیزی بگیرد. شوری سوپ و شیرینی مندازی با هم ترکیب می‌شوند تا طعمی را رقم بزنند که در هوای بارونی نایروبی احساس آرامش و گرما کنید. البته باید بگوییم که مندازی را به صورت دسر در کنار چای یا قهوه‌ی کنیایی هم می‌خورند و نیازی نیست حتما با سوپ سرو شود.

پیراشکی کنیاییمندازی در شکل‌های مختلفی درست می‌شود

سوپ کله گاو (Cow head soup)
یک توریست اروپایی شاید با دیدن کله‌ی گاو داخل آب جوش تعجب کند یا حتی از حال برود اما برای ایرانی‌ها که کله‌‌ و پاچه غذای خوشمزه و لذیذی حساب می‌شود، سوپ کله‌ی گاو چیز عجیبی نیست. برای خوردن یک سوپ خوب به Stomach Clinix در نایروبی بروید. این سوپ فقط آب گوشت است و داخلش فقط دانه‌های فلفل تازه می‌ریزند و هم‌می‌زنند. این سوپ را داخل لیوان سرو می‌کنند و شما باید آن را بنوشید. در Stomach Clinix زبان گریل شده‌ی گاو هم امتحان کنید. غذاهای کنیا همه پسند نیستند و برخی از این غذاها خوش‌شان می‌آید و لذت می‌برند و برخی اصلا سمتش هم نمی‌روند. به هر حال Stomach Clinix شما را از خوردن گوشت غنی می‌کنند و با سوپ کله‌ی گاو انرژی باورنکردنی را به شما می‌بخشند.

رستوران‌های ایرانی کنیا

رستوران ترنج
در هر کجای دنیا که باشید دل‌تان برای غذاهای ایرانی تنگ می‌شود و دوست دارید حتما در سفرتان یک وعده غذای خوشمزه ایرانی بخورید. رستوران ترنج همان مکان برطرف این دل‌تنگی‌ است. انواع چلوکباب و جوجه‌کباب و پیتزا به سبک ایرانی را در رستوران ترنج بخورید.

رستوران ترنج در نایروبیترنج یک خانه‌ی مسکونی‌ست که به رستوران تبدیل شده است

در محوطه‌ی ایران رستوران وسایل بازی برای کودکان وجود دارد تا آن‌ها بتوانند قبل از سرو غذا کلی سرگرم شوند. کودکان شما می‌توانند پیتزای خودشان را زیر نظر یک سرآشپز حرفه‌ای درست کنند تا شاید در آینده بخواهند یک سرآشپز شوند. قیمت‌های این رستوران از 1200 شلینگ کنیا شروع می‌شوند. قیمت یک جوجه‌کباب حدود 1230 شلینگ و کوبیده 1340 شلینگ قیمت دارد.

رستوران مادام ته‌دیگ
دوستان و خانواده‌ی خانم لادن همیشه می‌گفتند باید رستوران خودش را اداره کند. این رویا همیشه با خانم لادن بوده است تا این‌که در نایروبی کنیا دل‌تنگ عطر و بوی غذای ایرانی می‌شوند و تصمیم می‌گیرند رستوران خودشان را راه بیاندازند. این‌گونه مادام‌ ته‌دیگ در نایروبی افتتاخ می‌شود. مادام ته‌دیگ هر روز یک نوع غذای گیاهی و یک نوع غذای گوشتی برای ناهار سرو می‌کند. یادتان باشد اگر غذایی را خارج از منوی روزانه‌ی آن‌ها بخواهید، بهتر است از روز قبل به رستوران اطلاع دهید تا آن‌ها برای شما آماده کنند.

مادام ته‌دیگکلم‌پلو شیرازی در کنیا حدود 4 دلار است

باقلاقاتوق، کلم‌پلو، دلمه، ته‌چین مرغ از غذاهای ایرانی‌ست که شما می‌توانید سفارش دهید. این رستوران فقط به صورت بیرون‌بر است و در مناطق  Kilimani, Westland, Kileleshwa, Lavington, Maziwa و Kawangware دلیوری دارند. تمام غذاهای بیرون‌بر همراه با سبزی خوردن و یک دسر ایرانی کوچک سرو می‌شوند به جز کلم‌پلو که با سالاد شیرازی سرو می‌شود.

غذاهای خیابانی کنیا را کجا بخورم؟

Githeri
این غذای خیابانی از نخود و ذرت درست می‌شود و در بیشتر دکه‌های خیابانی نایروبی می‌توانید این غذا را سفارش دهید. Githeri از معدود غذاهای کنیا است که در آن گوشت وجود ندارد و گباه‌خواران با خیال راحت می‌توانند آن را سفارش دهند. محلی‌ها می‌گویند هیچ‌وفت این غذا را با ساردین نخورید چون باعث نفخ می‌شود.

غذاهای کنیاگیتری از غذاهایی‌ست که حتما باید در کنیا امتحان کنید

Mutura
ماتورا یا همان سوسیس کنیایی دو نوع دارد. نوعی از آن از گوشت چرخ‌کرده و ادویه درست می‌شود و نوع دیگر آن از خون و گوشت که با نام سوسیس خونی آن را می‌شناسیم. اگر شما از سوسیس خونی خوش‌تان نمی‌آید همان نوع اول را امتحان کنید. مانند شب‌های رشت و خوردن جگر تازه از روی منقل کنار خیابان، در کنیا هم می‌توانید سوسیس گریل شده را از روی متقل بردارید و بخورید.

سوسیس کنیاییاین سوسیس کنیایی همه‌پسند نیست

خوردن Mutura قوانین دارد. اول شما سوسیس خود را انتخاب می‌کنید و فروشنده آن را تکه تکه می‌کند و شما باید همان‌جا سوسیس را بعد تکه شدن بخورید. داغ و تازه!

در نقشه زیر آدرس رستوران‌های کنیا را مشخص کرده‌ایم.

5/5 (1 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا