سفر و گردشگری

سفری به لبنان عروس خاورمیانه

<div class=”col-md-12″ itemprop=”articleBody”>

به هر جایی از لبنان بروید، نسیمی از ادویه های معطر و سبزی های تازه به مشامتان می رسد. بازارهای بزرگ، رستوران ها و نانوایی ها، همه جا رایحه ای اغوا کننده از دارچین، زیره سبز، جعفری، گشنیز و نعنا وجود دارد و خبر از غذایی لذیذ و خوش عطر را می دهد. از خانه های کدبانوهای لبنانی عطر دلچسب پخت و پز با رایحه هایی از جعفری تازه همیشه به مشام می رسد. نخستین خوراکی که در بدو ورود به خانه آنها به شما تعارف می شود مغز بوداده خشکبار یا دانه کدو حلوایی بو داده است. غذاهای لبنانی شامل مقادیر زیادی نشاسته، غلات، میوه ها، سبزیجات، ماست، پنیر، ماهی تازه و غذاهای دریایی می باشند. گوشت مرغ بیشتر از گوشت قرمز مصرف می شود. در مناطق ساحلی از گوشت بره و در مناطق کوهستانی از گوشت بز استفاده می شود. علاوه بر موارد ذکر شده لبنانی ها مقادیر فراوانی از سیر، روغن زیتون و آب لیمو به عنوان طعم دهنده در غذاهای خود استفاده می کنند. اغلب غذاها کبابی و یا در روغن زیتون سرخ می شوند. در دسرهای لبنانی کمتر از کره و خامه کمتر استفاده می شود. سبزیجات به صورت خام، شور و یا پخته خورده می شود. همانند کشورهای مدیترانه ذائقه لبنانی ها با تغییر فصل تغییر می کند.
ساتین واژه ایست که شما اغلب در خانه لبنانی ها خواهید شنید. ترجمه لغوی ساتین «دو برابر قلب شما» و در حقیقت به معنای نوش جان می باشد، در واقع نوعی خوش آمد گویی برای پیوستن به خانواده گرم آنهاست. سفره های لبنانی همیشه متنوع است حتی برای یک شام ساده غذاهای رنگارنگی روی میز خواهد بود. پذیرایی آنها با مِزه آغاز می شود که شامل غذاهایی سبک در ظروفی کوچک است که آرایه ای از رنگ، طعم، بافت و عطر در آن است. مِزه این پیش غذای بسیار ساده شامل ترشی از سبزیجات یا سبزیجات خام، باباغنوج، حُمُص، نان و انواع سالادها و دسرها می شود. آشپزهای لبنانی در انتخاب مواد اولیه بسیار سخت گیر هستند برای مثال جعفری برای تهیه تبوله باید تازه و ترد باشد. هیچ سبزی خشک شده ای در فروشگاه هایشان وجود ندارد. اگرچه لبنانی ها اغلب در آخر غذای خود میوه های تازه می خورند اما آنها دسر های فوق العاده ای مانند باقلوا دارند که در سطح بین المللی شناخته شده است. شیرینی های لبنانی معمولاً بین غذاها و با قهوه تلخ یا چای سرو می شوند و بخش ضروری هر مهمانی هتستند.
در خانواده های لبنانی طیف وسیعی از انواع خورش ها و یخنی وجود دارد و معمولا با گوشت، برنج و رشه فرنگی تهیه میشوند. نان لبنانی پای ثابت غذاهاست و گاهی اوقات جای چنگال را می گیرد.
چاشنی های اصلی لبنانی عبارتند از: لَبنه نوعی پنیر است که مانند دیگر پنیرها از ماست تهیه می شود و ساده ترین روش تهیه را در بین پنیرهای دیگر دارد. این پنیر را به مدت یک روز از پارچه ای تمیز و نازک آویزان می کنند تا رطوبت آن به طور کامل گرفته شود. عطر و طعم لبنه به نوع شیر به کار رفته در آن بستگی دارد. لبنه تهیه شده از شیر گاو دارای عطر و طعم ملامی است. این پنیر چرب و غلیظ بوی خوشآیندی دارد، آنرا روی نان و ساندویچ می مالند و پای ثابت بسیاری از دسرهای لبنانی است.
سماق این دانه های خشک و آسیاب شده با طعمی تند و ترش و قرمز مایل به بنفش است که در غذاهای لبنانی بسیار مورد استفاده است.
ادویه بهارات در سراسر خاورمیانه استفاده می شود اما در هر منطقه ترکیب خود را دارد.
در لبنان ترکیبی از پاپریکا، فلفل، زیره سبز، دارچین، دانه گشنیز، میخک، هل و جوز می باشد. زعتر نیز مخلوطی از آویشن، کنجد بوداده، سماق و نمک می باشد. اغلب این ترکیب را با روغن زیتون مخلوط و در دسر ها و غذاهای دیگر استفاده می کنند. گفته می شود این ترکیب ذهن را هوشیار و بدن را قوی می کند به همین دلیل کودکان را تشویق می کنند قبل از امتحان برای صبحانه ساندویچ زعتر بخورند.

مطلب بعدی را بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا