نان و خمیر

طرز تهیه نان فطیر زعفرانی

نان فطیر از نانهای خوشمزه، پرطرفدار و محلی بسیاری از شهر هاست. در ماه رمضان استفاده بسیار زیادی داشته. یکی از از انواع آنها، نان فطیر زعفرانی است که از ترکیب گردو و دارچین برای لایه میانی این نان استفاده میشود.

مواد لازم :

  • آرد 4 پیمانه
  • تخم مرغ 2 عدد
  • آب ولرم، شیریا ماست شیرین 1/2-1 پیمانه
  • نمک 1/4 قاشق چایخوری
  • شکر 1 قاشق سوپخوری
  • پودرخمیر ترش 1 قاشق سوپخوری

روغن مایع 2 قاشق سوپخوری زعفران دم شده 1 قاشق چایخوری کنجد جهت تزیین گردو خرد شده 1 پیمانه ( میانی ) دارچین 2 قاشق سوپخوری ( میانی ) شکر 1/2 پیمانه ( میانی )

طرز تهیه نان فطیر زعفرانی

نصف پیمانه از آب یا شیر ولرم، پودر خمیر ترش و یک قاشق چایخوری شکر را در ظرفی ریخته و با هم مخلوط می کنیم. روی ظرف را پوشانده، سپس در جای نسبتاً گرمی بمدت پنج الی ده دقیقه قرار می دهیم تا پف کند.

 تخم مرغ، شکر، نمک و شیر یا ماست را همراه با یک پیمانه آرد مخلوط کرده، به مایه بالا اضافه نموده و مخلوط می کنیم. ده دقیقه استراحت می دهیم. سپس روغن مایع را اضافه میکنیم. زعفران را هم اضافه میکنیم . باقی مانده آرد را بتدریج اضافه کرده، خوب ورز می دهیم در حدی که خمیر به دست نچسبد. ( توجه داشته باشید که اگر خمیر به دست چسبید ، کمی آرد و روغن مایع  مازاد بر پیمانه های داده شده، اضافه می کنیم تا چسبندگی ازبین برود.) در مقابل هر یک سوم پیمانه آرد مازاد، یک قاشق سوپخوری روغن مایع اضافه می کنیم.

خمیر را خوب ورز میدهیم و صد بار روی سطح کار میزنیم. خمیر را به مدت 1 ساعت در جای نسبتاً گرم  قرار می دهیم و روی خمیر را با پارچه تمیزی می پوشانیم تا زمانی که حجم آن دو برابر شود.

 فر را روی 180 درجه فر گازی روشن میکنیم تا گرم شود. گلوله هایی از خمیر درست می کنیم. روی سطح صافی مقداری آرد پاشیده یک گلوله را کمی با وردنه باز کرده. گردو، دارچین و شکر را با هم مخلوط کرده مقداری از مخلوط را وسط نان قرار داده لبه های نان را روی مخلوط آورده سپس پهن نموده، در سینی چرب شده قرار می دهیم.نیم ساعت استراحت میدهیم. سپس روی خمیر را رومال مالیده کنجد روی آن می پاشیم. ( رومال شامل زرده تخم مرغ، زعفران و 1 قاشق ماست است.)

سینی فر را بمدت 25 الی 30 دقیقه در طبقه وسط فر قرار می دهیم تا فطیرها پخته شوند. نکته در مورد فطیر زعفرانی در صورت تمایل گلوله های خمیر را کوچکتر و نازکتر باز نمونده  و دو گلوله را با وردنه صاف میکنیم. دو قاشق مغزی در وسط یکی از خمیر ها گذاشته و اطراف خمیر را کمی خیس میکنیم. خمیر دوم را روی آن قرار می دهیم و سپس با فشار انگشت لبه های خمیر را به هم میچسبانیم و در فر میگذاریم تا پخته شود. دمای فر برقی 10 تا 15 درجه پایینتر باشد.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن