سفر و گردشگری

محبوب ترین غذاهای آلمانی ها کدامند؟

پخت خیلی از غذاهای آلمانی آسان تر از چیزی است که حتی فکرش را بکنید و به زودی متوجه خواهید شد که جای دادن برخی از این غذاها در لیست غذاهای هفتگی خودتان، کاری دشوار نخواهد بود.

رولت  گوشت نازک Rouladen

این غذای مرسوم آلمانی همان یک تکه گوشت نازک است که مانند رولت پیچیده شده است. درون این رولت گوشتی معمولاً‌ خردل،‌پیاز، تکه های گوشت و یا سبزی جات می ریزند.

این غذا را معمولاً‌ همراه با سس های مختلف، شیره‌ی گوشت، پوره سیب زمینی و یا دامپلینگ می خورند. در گذشته از این غذا به عنوان غذایی مرسوم یاد می شد که برای پخت آن از گوشت های ارزان استفاده می کردند. اما امروزه Rouladen را در مهمانی ها و فیستیوال ها هم ارائه می کنند.

نودل های تخم مرغی و نرم Kasespatzle

این نودل های تخم مرغی و نرم در واقع پاستای آلمانی ها است. Spätzle  اکنون در جنوب آلمان سوابایایی شناخته می شود. البته مبدا اصلی این غذا مشخص نیست و انواع مختلفی از آن در کشورهای مجاوری هم یافت می شود. این نودل هایی که با آرد گندم و تخم مرغ درست می شوند را همراه با پنیر و یا گاهی اوقات همراه با پیاز کبابی می خورند.

گاهی اوقات این غذا به صورت داغ داغ و در حالیکه هنوز در دیگ جوش میخورد سرو می شود،‌بنابراین هنگام خوردن آن خیلی باید مراقب باشید.

پودینگ  Rote grutze

Rote grutze غذایی محبوب در شمال آلمان و در واقع نوعی پودینگ با میوه های قرمز رنگ است. در این پودینگ از انگورهای قرمز و مشکلی استفاده می شود. این انگور ها را در آب خود می پزند و کمی نشاسته ذرت روی آن را می پوشانند و آن را ضخیم تر می کنند. این پودینگ میوه ای را همراه با خامه، شیر، سس وانیلی و یا بستنی می خورند.

خورشت سنتی آلمانی Eintopf

Eintopf یکی دیگر از غذاهای آلمانی است. در هواهای سرد پاییز، یک کاسه eintopf  می تواند بدن هرکسی را به خوبی گرم کند. نام این خورشت سنتی آلمانی به معنی «یک دیگ» است. این نام با توجه به شیوه پختن این غذا انتخاب شده و ربطی به مواد اولیه آن ندارد. هرچند،‌ دستور العمل های مختلفی برای پخت این غذا وجود دارند و مواد اولیه در اکثر آنها یکسان است: آبِ گوشت، سبزیجات، سیب زمینی و گوشت و بعضی اوقات هم از ماهی استفاده می شود. نحوه پخت این غذا در مناطق مختلف آلمان ممکن است کمی با هم متفاوت باشد.

گوشت کبابی ترش Sauerbraten

آلمانی ها عاشق غذاهای گوشتی خودشان هستند. sauerbraten  که به معنی گوشت کبابی ترش و یا شور است، نوعی کباب قابلمه ای است که به عنوان یکی از غذاهای ملی این کشور شناخته می شود. این غذا را می توان با استفاده از گوشت های مختلفی پخت و این گوشت ها را حتی تا ۱۰ روز در ادویه جات، سرکه و گیاهان معطر مختلف می خوابانند تا به قدر کافی طعم دار شوند.

اگر به عادات قضایی آلمانی ها دقت کنید، متوجه می شوید که آن ها عاشق سیب زمینی هم هستند. در واقع سیب زمینی یکی از مواد تشکیل دهنده اکثر غذاهای آلمانی است. Kartoffelpuffer  نوعی پنکیک نازک و ماهیتابه ای است که با ترکیبی از سیب زمینی، آرد، تخم مرغ، پیاز و چاشنی های مختلف پخته می شود. این غذا را می توانید در کنارغذاهای اصلی بخورید. آلمانی ها این غذا را با دو طعم شور و شیرین می خورند که انتخاب بسته به ذائقه خودتان متفاوت خواهد بود.

یکی دیگر از غذاهای آلمانی که با استفاده از سیب زمینی پخته می‌شود bratkartoffeln است که گاهی اوقات از آن با نام نسخه آلمانی سیب زمینی های سرخ کرده یاد می شود. برای پخت این غذا سیب زمینی را ابتدا آبپز می کنند و سپس آن را با گوشت و پیاز سرخ می کنند.

اسنک Brezel

Brezel  غذایی نرم و سبک هستند و بیشتر به عنوان یک غذای جانبی مصرف می شوند. این غذای اسنک مانند را تقریباً‌ از تمام نان فروشی ها در آلمان می توانید تهیه کنید و به شکل ساده، کره‌ای، با تکه های گوشت و با تکه های پنیر فروخته می شود.

مطلب بعدی را بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا