آشپزیتغذیه کودک

طرز تهیه فرنی نوزاد

مواد لازم فرنی نوزاد

  • آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری
  • شیر پاستوریزه: نیم استکان
  • شکر: 1 قاشق مرباخوری
  • آب: یک چهارم استکان

دستور تهیه فرنی نوزاد

  1. ابتدا آرد برنج و شکر و آب را مخلوط کرده و روی شعله ملایم قرار دهید و چند دقیقه هم بزنید.
  2. سپس شیر را اضافه کرده و مجددا هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شده و قوام پیدا کند.

فرنی از چند ماه به بعد به نوزاد داده شود؟

فرنی نوزاد یکی دیگر از غذاهایی ست که برای نوزادان ۶ ماه به بعد تهیه می شود. در این غذا از آرد برنج استفاده می شود.دادن این غذا از انتهای ماه ششم و ابتدای ماه هفتم شروع می شود.

معمولا با افزایش سن کودک نوع تغذیه هم تغییر می کند و نیاز است که ذائقه او با مواد مختلفی آشنا شود و طعم های مختلف را تجربه کند هر چند هنوز نمی تواند غذا را بجود ولی این امکان را برایش فراهم کنید تا بتواند پوره غذاها را استفاده کند فرنی از آن دسته غذاهایی ست که می تواند برای کودک مفید بوده و طعم شیرینی را کم و بیش درک کند و به علاوه آن انرژی لازم را به بدن کودک اضافه نماید.

خواص آرد برنج

در اینجا شما را با یک سری از خواص آرد برنج آشنا می کنیم.اگر به دنبال اجتناب از آرد گندم و یا گلوتن هستید، آرد برنج یک گزینه خوب برای شما است. این آرد بدون گلوتن است و از برنج ریز خرد شده تهیه می شود.

البته آرد برنج هم از برنج سفید و هم از برنج قهوه ای قابل تهیه می باشد. در بسیاری از غذاهای اصلی در آسیای جنوب شرقی، ژاپن و جنوب هند از آرد برنج استفاده می شود.آرد برنج جایگزین خوبی برای آرد گندم می باشد زیرا آرد گندم حاوی گلوتن است.

گلوتن پروتئینی است که می تواند سیستم گوارش را تحریک کند و یا برای کسانی که نمی توانند گلوتن را تحمل کنند، مشکلات گوارشی را بدتر کند. آرد برنج یک عامل قوام دهنده است زیرا دارای توانایی جداسازی مایعات را از غذاها دارد.

5/5 (2 نظر)

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا