تجهیزات آشپزخانه

قاشق چوبی: انتخاب، خرید و نگهداری “قاشق های چوبی”

قاشق های چوبی طی فرآیندی از تکه های چوب درست می شوند . سازندگان ، آنها را قبل از فروش سمباده میزنند ، ولی هربار که قاشق خیس می شود – حالا یا به خاطر شستن یا به خاطر استفاده ، باز انتهای قاشق زبر و ریش ریش می شود. در نهایت انتهای قاشق محلی مناسب برای تجمع آلودگی ها می شود و چون به رطوبت اجازه نفوذ به داخل قاشق را می دهد ، قاشق ترک برداشته و می شکند . پس اگر با روش استفاده و نگهداری از آنها آشنا نباشید ، خیلی زود مجبور می شوید ، قاشق جدید بخرید.

روش نگهداری از قاشق های چوبی

۱٫ آنها را درست بشویید . قاشق های چوبی به هیچ وجه نباید در ماشین ظرفشویی قرار داده شوند و یا بیشتر از چند دقیقه در مجاورت آب قرار بگیرند.روش صحیح شستن قاشق چوبی، این گونه است که بلافاصله پس از استفاده با آب کفی داغ شسته شود. سپس باید آب گرفته شده و در مجاورت هوا خشک شود .

قاشق های چوبی

شستن قاشق چوبی:

بهترین روش برای شستن قاشق های چوبی با آب داغ و کف است و بلافاصله پس از شستن آب گیری و بگذارید در مجاورت هوا خشک شوند.

اصلا قاشق و ظروف چوبی را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید، چونکه اینکار باعث میشود پس از مدتی قرار گرفتن در معرض پودر ماشین ظرفشویی خشک می‌شود و ترک برمی‌دارد.

برای تمیز کردن ماهیانه قاشق های چوبی هم آن ها را داخل مخلوط آب و سرکه قرار بدهید و به مدت ده دقیقه آن ها را بجوشانید.

قاشق چوبی زینتی

گرفتن زبری قاشق چوبی

قاشق های ریش ریش و زبر را مجددا سمباده کنید. اگر قاشق های شما ریش ریش و خشن شده است ، از برگه های سمباده کمک بگیرید و تا زمانیکه به سطح صاف برسید، آن را سمباده بزنید .

سپس بلافاصله با آب آن را بشویید و بگذارید تا خشک شود .

جلوگیری از خشکی و شکنندگی قاشق چوبی

به طور منظم آن را چرب کنید. روغن زدن به چوب باعث می شود درخشانی و استقامت چوب حفظ می شود ، علاوه بر آن بین مواد غذایی و چوب یک لایه محافظ ایجاد کرده و از نفوذ مواد به داخل چوب جلوگیری میکند.

خیلی روشن است که از هر روغنی نمی توان استفاده کرد ، روغن بادام ، روغن زیتون برای این کار بسیار مناسب هستند .

نکته مهم این است که چوب کاملا از روغن اشباع شود ، یک شب تا صبح صبر کنید تا روغن کاملا به خورد قاشق برود ، سپس روغن اضافه آن را بگیرید .

نقش لیمو در ضدعفونی ظروف چوبی

آب یک عدد لیمو را به همراه یک قاشق غذاخوری و یک قاشق غذاخوری اب مخلوط کرده و با تکه ای پارچه یا پنبه به سطح ظرف آغشته کنید. با این کار روغن هم در ترکیب جادویی شما به ظرف جلا می دهد.

در روش بعدی استفاده از لیمو، مقداری نمک دریایی درون ظرف ریخته و با لیموی برش خورده نمک را روی سطح ظرف چوبی بمالید تا مانند اسکراب عمل کند آن را با آب گرم بشویید و اجازه دهید خشک شود.

وسایل چوبی را در محیط های دمای بالا مانند مایکروفر و ماشین ظرفشویی قرار ندهید. این کار باعث خشک شدن، تاب خوردن، ترک برداشتن و کوتاه شدن عمر وسایل چوبی آشپزخانه شما می شود.

مطلب بعدی را بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا