تجهیزات آشپزخانه

انواع قیف و ماسوره

کار کردن با ماسوره و قیف شاید برای بعضی از افراد کمی سخت باشد ولی وقتی پس از کمی کار با آنها بسیار لذت خواهید برد . ماسوره ها صرفا برای تزیین کیک و شیرینی استفاده نمی شوند، بلکه برای تزیین غذاها نیز می توانید از آنها استفاده کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا آشنایی کاملی از ماسوره ها پیدا کنیم.

به چه صورت قیف را در دست نگه داریم؟

برای نگه داشتن قیف، آن را از انتها بگیرید و کم کم خامه رو به سمت پایین هدایت کنید. همیشه سعی کنید اول در سطح دیگری دو سه تا طرح به صورت تمرینی انجام دهید، سپس روی سطح اصلی کار کنید. سعی کنید همه خامه را به سمت سر قیف هدایت کنید تا هوایی درون خامه نماند و هنگام کار، خامه به طور یکنواخت از قیف خارج شود.

قیف را با چه زاویه ای نسبت به سطح کار نگه داریم؟

با توجه به زاویه ای که ماسوره با سطح کار دارد می توان شکل های مختلفی به وجود آورد، پس با نگه داشتن دست در زوایای مختلف می توان شکل های متنوعی ایجاد نمود. به طور مثال برای ماسوره ستاره در صورتیکه قیف عمود بر روی سطح کار قرار بگیرد شکل ستاره ایجاد می شود و درصورتیکه زاویه 45 درجه نسبت به سطح کار گرفته شود شکل صدف بدست می آید.

انواع قیف

قیف پارچه ای

قیف با جنس پارچه معمولی خیلی سریع حرارت دست را به خامه منتقل می کنند و باعث آب شدن خامه می شوند. پس باید هنگام کار با آنها سرعت العمل داشته باشید. همچنین اگر کیفیت آنها خوب نباشد ممکن است به مرور از درز خامه بیرون بزند. اما پارچه برزنتی به دلیل ضخامت دیرتر حرارت را منتقل می کنند، پس کار کردن با آنها راحت تر می باشد.

قیف پارچه ای
قیف پارچه ای

قیف نایلونی

این قیف ها خیلی راحت حرارت دست را منتقل می کنند ولی در عوض به دلیل یک بار مصرف بودن نیازی به شستن آنها نیست.

قیف نایلونی
قیف نایلونی

قیف پلاستیکی

خامه پاش یا قیف های پلاستیکی، شاید برای کسانی که مبتدی هستند به دلیل انتقال ندادن حرارت دست به خامه بد نباشد، اما به دلیل اینکه خیلی راحت نمی شود آنها را کنترل کرد گزینه مناسبی نمی باشند.

قیف کاغذ روغنی

این قیف ها با کاغذ روغنی درست می شوند و نیازی به سرپیچ ندارند. در نهایت شکل آنها به صورت مخروطی خواهد بود. البته با توجه به حرارت دست باید خامه در مقدار کم استفاده شود. بهتر است اگر مبتدی هستید از این قیف ها استفاده نکنید، زیرا ممکن است کار با آنها برای شما سخت باشد.

قیف کاغذ روغنی
قیف کاغذ روغنی

قیف سیلیکونی

این قیف که از جنس سیلیکون ساخته شده است بسار مقاوم بوده و به راحتی قابل شست و شو می باشد. این قیف عمری برای تهیه بامیه، پای سیب و خمیر هایی که سخت هستند بسیار مناسب است، زیرا جنس محکمی داشته و به راحتی خمیر را در خود قرار می دهد.

قیف سیلیکونی
قیف سیلیکونی

انواع ماسوره

ماسوره گرد

این ماسوره یکی از پرکاربردترین ماسوره ها است، می توان برای نقطه ها، درخت مو یا خوشه انگور، تزیینات طوماری شکل، گلهای کوچک و حروف و همینطور برای تزیین کاپ کیک ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ماسوره گرد
ماسوره گرد

ماسوره ستاره یا شکوفه

این ماسوره به دو شکل است: ماسوره ستاره باز و ماسوره ستاره بسته.  ماسوره ستاره ای بسته دقیقا همانند ماسوره باز است با این تفاوت که پره های به وجود آمده در آن عمیق تر می باشد.
ماسوره ستاره ای بسته کابردی بوده و معمولا در تزیین کیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ماسوره ستاره یا شکوفه
ماسوره ستاره یا شکوفه

ماسوره ساخت سبد

با این ماسوره ها می توانید سبد طراحی کنید، همچنین برای ایجاد لبه های چین دار و بافت های تزیینی نیز استفاده می شوند.

ماسوره ساخت سبد
ماسوره ساخت سبد

ماسوره گلبرگ

این ماسوره برای درست کردن انواع گل استفاده می شود مثل رز، بنفشه، آفتابگردان و شکوفه. همچنین برای لبه های چین دار و روبان ها نیز به کار می رود.

ماسوره گلبرگ
ماسوره گلبرگ

ماسوره برگ

همانطور که از اسم آن نیز پیداست برای درست کردن برگها از این نوع ماسوره استفاده می شود، همچنین برای انواع  چین ها و لبه های کیک ها یا دسرها.

ماسوره برگ
ماسوره برگ

ماسوره گل قطره ای

این ماسوره معمولا” با زاویه 90 درجه نسبت به سطح کار استفاده می شه و انواع شکوفه و گل رو برامون ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:

مطلب بعدی را بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا