سبک زندگی

هلنه داروز، بهترین آشپز زن دنیا ا به انتخاب مجله رستوران

انتخاب اول امسال مجله بریتانیایی رستوران، به عنوان بهترین آشپز زن دنیا، هلنه داروز است. هلنه داروز 48 ساله، متولد فرانسه چهارمین نسل از یک خانواده آشپز است.

داروز صاحب دو رستوران در پاریس و لندن است. جالب است بدانید در اینیمیشن راتاتولی، نقش آشپز زن داستان، از هلنه داروز الهام گرفته شده است، ولی بر عکس این نقش انیمیشنی، داروز بسیار مهربان و دوست داشتنی است. به توصیف مجله رستوران، این بانوی هنرمند در محیط کاری اش و در بین همکارانش بسیار محبوب است. داروز در خانواده ای آشپز بزرگ شده و از همان زمانی که دختربچه ای بیش نبود به آشپزخانه کشیده شد.

او از ابتدا به دستورهای مختلف آشپزی علاقه نشان می داد و با ذوق و علاقه تک تک دستورات آشپزی مجلات و یا کتاب ها را امتحان می کرد. او در این حرفه همواره تابع احساس و غریزه اش بوده: ” من همیشه تلاش می کنم تا شم و غریزه ام را به کار گیرم. هر چیزی که روی بشقاب چیده می شود، از کوچکترین تا بزرگترین اجزا، تابع احساسات و ذوق و غریزه ام است. هر چیری که در اندیشه ام است، به واقعیت می انجامد. اینگونه است که لذت زندگی را با همه وجود احساس می کنم.”

وی در ابتدای دوران جوانی دوره های مختلف آشپزی حرفه ای را گذراند. در سال 1995 به عنوان نخستین تجربه کاری حرفه ای مدیریت رستوران پدری اش را بر عهده گرفت و در سال 1999 اولین رستورانش را با تکیه بر اعتماد به خود در پاریس افتتاح کرد. نه سال بعد نیز مدیریت آشپزخانه یک هتل در شهر لندن به او واگذار شد. انتخاب وی به عنوان بهترین آشپز زن دنیا در سال 2015 بی شک از افتخارات بزرگ زندگی اش محسوب می شود. 

نوع آشپزی او بی نهایت ساده است. در واقع سادگی، زمان پخت کوتاه، سادگی و آزادی عمل، نقطه شاخص حرفه او محسوب می-شود. به عقیده هلنه داروز، برای بهترین بودن در این حرفه، باید و باید اعتماد به نفس داشت. “اعتماد به خویشتن و اعتماد به کاری که انجام می دهید، از شما بهترین می سازد.”.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا