سفر و گردشگری

همراهی با رستوران های بین المللی قطری

برای بیرون کردن خستگی حاصل از دیدار از جاذبه های مختلف به طور حتم یک غذای خوشمزه می تواند انتخاب مناسب و درستی باشد.

 رستوران میکونوس (Mykonos)

میکونوس یک رستوران اصیل یونانی در نزدیکی ساحل دوحه است که یکی از بهترین چشم‌ اندازهای موجود را به شهر دارد. این رستوران یکی دیگر از گزینه ‌های مناسب موجود در لیست رستوران ‌های هتل بین ‌قاره ‌ای دوحه است و غذاهای متعدد یونانی را در محیطی با طراحی مدیترانه ‌ای به مشتریان عرضه می‌کند. منوی این رستوران از غذاهای سنتی زیادی تشکیل شده که از سالادهای ویژه و تزئین شده گرفته تا تاراماسالاتا (Taramasalata) زاتزیکی (tzatziki) و موساکا (moussaka) را شامل می‌شود. یک بهترین غذاهای پیشنهادی این رستوران گوشت کبابی خوابانده شده در مواد معطر به همراه زاتزیکی خامه ‌ای و خوش ‌بو است.

رستوران میکونوس، هتل بین‌قاره‌ای دوحه، خلیج غربی، دوحه، قطر

خانه استیک پرایم (Prime Steakhouse)

رستوران پرایم یک مقصد ایده آل برای دوستداران استیک است و به ‌تازگی نیز در پایان سال ۲۰۱۳ برنده جایزه بهترین خانه استیک دوحه شده است. ویژگی این رستوران این است که در آن وعده ‌های غذایی بزرگ و حجیمی ارائه می‌شود که همه آن‌ها از بهترین بخش ‌های گوشت که به بهترین وجه پخته شده‌ تهیه می‌شود. مشتریان می‌توانند از بین انواع مختلف بخش‌ های گاو، ۴ انتخاب داشته باشند. که همگی از استیک ‌های گاوهای نژادهای آمریکایی، استرالیایی به‌حساب می ‌آیند. استیک‌ های تهیه شده از گوشت نژاد Wagyu یکی از بهترین گزینه ‌های موجود در خاورمیانه و این رستوران است. علاوه بر استیک گوشت گاو، گزینه‌ های متنوعی از غذاها برای مشتریان قابل دسترسی است که شامل خوراک جگر چرب (foie gras)، خوراک دنده ویژه بره، کارپاچیوی گوشت و ماهی خاردار دریایی می‌شود.

خانه استیک پرایم، هتل بین‌قاره‌ای دوحه، دوحه، قطر

آشپزخانه کونتری ریک (Ric’s Kountry Kitchen)

پیشنهاد می ‌کنیم که کسانی که به قطر سفر می‌ کنند برای کسب یک تجربه قابل‌توجه حتما به آشپزخانه کونتری ریک سری بزنند. در اصطلاح آشپزخانه کونتری به رستوران‌های کوچکی گفته می‌شود که محیطی آرام دارد ولی این رستوران آمریکایی به‌هیچ ‌عنوان چیزی نیست که بتوانید از این تعریف فکرش را بکنید. این رستوران که از سال ۱۹۹۷ افتتاح شده است، یکی از قدیمی ‌ترین رستوران‌ های کل این کشور به‌حساب می‌آید. منوی این رستوران یک گزینه خوشحال‌کننده برای افراد پرخور است ولی به‌جای یک همبرگر چرب که معمولا در چنین رستوران ‌هایی سرو می‌شود، در آشپزخانه کونتری ریک همه‌ چیز از نان گرفته تا خود همبرگر به ‌صورت خانگی تهیه می‌شود. به ‌غیراز برگرهای بزرگ، پنکیک، استیک‌ و صبحانه ‌های این رستوران، آشپزخانه کونتری ریک برای کیفیت پای سیب خود نیز مشهور است. آشپزخانه کونتری ریک به‌ واسطه محیط دوستانه خود و ساختار خوب آن برای صرف یک غذای شهری هم در میان محلی‌ها و هم در میان افراد خارجی محبوب است.

آشپزخانه کونتری ریک، راس ابو عبود، دوحه، قطر

رستوران کوزین با مدیریت سرآشپز گای ساوی (Quisine by Guy Savoy)

این رستوران توسط سرآشپز دارای رتبه میشلین یعنی گای ساوی اداره می ‌شود و یک تجربه لذت ‌بخش غذایی در قلب دوحه به‌حساب می‌آید. طراحی مینیمالیستی داخلی برای این رستوران با جزئیاتی زیبا و پیچیده همراه است که شامل مواردی مانند دیواره آتش می‌شوند. این طراحی موجب ایجاد جوی رمانتیک برای این محیط گرم ‌و نرم شده است. غذاهای این رستوران از غذاهای کشورهای مختلفی در سطح بین ‌المللی الهام گرفته شده‌ و به روشی کاملا منحصربه ‌فرد ارائه می‌شود. سوپ کنگر و تروفل (گیاهی مشابه با قارچ که در ایران با نام دنبلان زمین شناخته می‌شود) و با لایه‌های از نان بریوش و قارچ پر شده، باظرافت تمام عرضه می‌شود و یک وعده غذایی بسیار عالی و قابل ‌توجه به ‌حساب می‌آید.

رستوران کوزین با مدیریت سرآشپز گای ساوی، پارسل ۴، واحد ۱۰۹، لاکوئزت ۰۷، پرل، دوحه، قطر، +۹۷۴ ۴۰۰۲۷۲۴۵

مطلب بعدی را بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا