سفر و گردشگری

پیتزا پرپروک، اولین پیتزا پنجره‌ای در ایران

پرپروک از کجا شروع کرد؟ چندین سال قبل پیتزاها همه دایره‌ای شکل بودند. روی آن‌ها سس کچاپ می‌زدند و پنیرشان هرچه بیشتر کِش می‌آمد، طرفداران بیشتری داشتند. رستوران‌ها، سوسیس و کالباس و قارچ را خُرد می‌کردند و روی خمیر می‌ریختند و این برای سال‌های زیادی ادامه داشت. طعم پیتزاها کاملا یکسان و یک جور بود و همه‌چیز در صنعت پیتزا‌پزی ایران رو به زوال می‌رفت. رستوران‌ها پیتزاها را شبیه آرایشگری که فقط یک مدل برای کوتاه کردن بلد است، درست می‌کردند، تا این‌که آقای میرقلمی در سال 1376 از این چرخه‌ی پرتکرار خسته شدند و خواستند پیتزای واقعی را نشان مردم دهند و عقاید آن‌ها را نسبت به پیتزا عوض کنند.

شعب پیتزا پرپروک

آقای میرقلمی که دوره‌ی هتل‌داری گذرانده بودند و پیش مادرشان استاد آشپزی شده بودند و با دقت از روی دست مادرشان آشپزی را نگاه می‌کردند و به قول معروف کپی می‌کردند، شروع به مطالعه‌ی علمی درباره‌ی غذا کردند و آمار و احتمالات را کنار هم گذاشتند. این مطالعه و هنر و دوره‌هایی که گذراندند باعث شد تا در منطقه‌ی سعادت‌آباد شعبه‌ی اول پیتزا پرپروک باز شود.

پیتزاهای پرپروک با پیتزاهای دیگر رستوران‌ها چه فرقی داشت؟

برای پیدا کردن جواب این سوال بهتر است به شعبه‌های پیتزا پرپروک بروید و از پیتزاهای خوشمزه‌شان امتحان کنید. همان‌طور که گفته شد در دهه‌ی 70 پیتزا به صورت دایره‌ای با سوسیس و کالباس‌های خرد شده و پنیر کش‌دار سرو می‌شد اما پیتزا پرپروک با تغییر دادن شکل پیتزا به مربعی یا همان پنجره‌ای، با عقاید مردم بازی کرد و تاریخ جدیدی در صنعت پیتزای ایران نوشت. تغییر دومی که آقای میرقلمی در پیتزا خود دادند استفاده از سوسیس و کالباس ورقه‌ای بود چون معتقد بودند وقتی مواد پیتزا را خرد می‌کنید، نمی‌دانید الان مزه‌ی کالباس را می‌چشید یا سوسیس را. سس‌های پیتزا پرپروک شاید انقلاب دیگری بود که پیتزا پرپروک شروعش کرد. انقلابی که بر علیه سس کچاپ بود. سس‌های پیتزا پرپروک از ادویه‌های مخصوص درست می‌شد و طعم بهتری به پیتزا می‌داد.

پیتزا پنجره ای پرپروک

مردم می‌گویند تغییر زیادی خوب نیست و ترک عادت موجب مرض است. تغییرات پیتزا پرپروک در پیتزایی که مردم به آن‌ها عادت کرده بودند بسیار زیاد بود به همین دلیل در اوایل کار شاید پیتزاهای پرپروک طرفدار خاصی نداشت و حتی تبلیغ منفی نیز علیه این پیتزاهای پنجره‌ای می‌شد. پیتزا پنجره‌ای‌هایی که پنیرش کِش نمی‌آمد. پیتزاهایی که گِرد نبودند و… البته مدیر پرپروک هیچوقت ناامید نشد و کم کم کارش گرفت. جوان‌های زیادی به سمت پیتزا پرپروک سعادت‌آباد می‌رفتند و گاهی آن را پیدا نمی‌کردند چون در جایی ناشناخته قرار داشت. اما این جوان‌ها و آقای میرقلمی این نقطه از سعادت‌آباد را به نقشه برگرداندند و خیلی‌ها این نقطه را روی نقشه پین کردند. در آن زمان رقیب پرپروک، پیتزا بوف بود که به خوبی میان مردم جا افتاده بود چون دقیقا پیتزایی را به مردم می‌داد که آن‌ها به آن عادت داشتند.

پیتزا پرپروک کجاست؟

تا اینجای داستان را خواندید و می‌دانید پیتزا پرپروک یک شعبه در سعادت‌آباد دارد. شعبه‌ی دوم آن‌ها در محمودیه بود و کم کم شعبه‌های دیگری به این دو شعبه اضافه شدند. امروزه حتی به غیر از تهران، پیتزا پرپروک در شهر کرج هم شعبه دارد.

دکور پیتزا پرپروک

می‌توانید یه یکی از این شعب بروید و پیتزاهای پنجره‌ای این پیتزافروشی اصیل را امتحان کنید. امکان سفارش اینترنتی پیتزا پرپروک در سایت پرپروک هم وجود دارد. منو پرپروک و قیمت‌های غذاها هم در سایت موجود است.  

شعبه های پرپروک

پرپروک شعبه سعادت‌آباد: خیابان سرو غربی، خیابان ریاضی بخشایش، پلاک 18.
تلفن تماس:22093205‌،2278109-(021)
پرپروک شعبه ولنجک: بلوار دانشجو، روبه‌روی مرکز خرید ولنجک، نبش گلستان سوم.
تلفن تماس:26802680‌،26802690-(021)
پرپروک شعبه پاسداران: خیابان داوود اسلامی، نبش گلستان پنجم، شماره 60. تلفن تماس: 22559553،22599554-(021) پرپروک شعبه گیشا: انتهای خیابان 22، خیابان یاس، پلاک 1(روبروی بوستان گفتگو).
تلفن تماس:88288010 ،88288030-(021)

پرپروک شعبه سهروردی: خیابان سهروردی شمالی، نرسیده به میدان پالیزی، پلاک 705.
تلفن تماس: 88536160،88546160-(021)
پرپروک شعبه قیطریه: روبه‌روی پارک قیطریه، نبش کوچه شب‌افروز، پلاک 97، طبقه همکف.
تلفن تماس:22202241 ،22202214-(021)
پرپروک شعبه هفت‌حوض: خیابان آیت، بالاتر از میدان هفت‌حوض، خیابان شهید مهران پور(بهمن غربی)، پلاک 6.
تلفن تماس: 77248004،77248005-(021)
پرپروک شعبه آریاشهر: آریاشهر، خسرو شمالی، پلاک 12( روبه‌روی شهروند صادقیه).
شماره تماس: 44297300،44297400‌-(021)
پرپروک شعبه تهرانپارس: خیابان 142 غربی، بین رشید و 113، پلاک 108.
پرپروک شعبه کوروش: اتوبان شهید ستاری، مجتمع تجاری کوروش، طبقه هفتم، فودکورت بام کوروش

در پیتزا پرپروک چه غذاهایی سرو می‌شود؟

پای ثابت تمام شعبه‌های پرپروک، پیتزاهای پنجره‌ای خوشمزه‌شان است که تنوع بسیار بالایی دارند و دلیل اصلی رفتن به این پیتزافروشی نیز همین پیتزاهاست. پیتزاهای دیگری به نام پیتزاهای سیسیلی دارند که خمیر آن‌ها بیضی شکل است و بسیار شبیه لهمجون یا پیده ترکیه‌ای است. اگر دل‌تان پیتزا نخواست و دوست دارید در پرپروک چیز دیگری تجربه کنید، از سوخاری‌های چند تکه‌شان سفارش دهید. انواع مرغ سوخاری و فیله سوخاری همراه با سالاد و سیب‌زمینی در پرپروک سرو می‌شود.

پیتزا پنجره ای پرپروک

از پیتزا پنجره‌ای نمی‌شود گذشت | عکس: پویا غلامی

پیتزا پرپروک، ساندویچ و همبرگرهای خوشمزه‌ای هم دارد. برای گیاه‌خواران نیز سالاد یونانی، سالاد سزار البته بدون مرغ و سالاد فصل همراه با آب‌میوه‌های طبیعی مانند پرتقال، انار، سیب و آب‌میوه‌ی ترکیبی شامل سیب و کرفس، انار و پرتقال و… نیز سرو می‌شود. فرقی ندارد چه سلیقه‌ای در خوردن فست‌فود دارید، پرپروک همه نوع سلیقه‌ای را پوشش می‌دهد.

کدام غذای پیتزا پرپروک را بخوریم؟

سوال ندارد! یک راست به سراغ پیتزا پنجره‌ای بروید. کسانی که مشتری پروپاقرص پیتزاهای پرپروک هستند پیتزا آروستو و آروستوپینو پرپروک که شامل روست‌بیف، قارچ، زیتون سیاه و سس خامه است را پیشنهاد می‌کنند. در آروستوپینو فلفل هالوپینو به مواد بالا اضافه می‌شود تا کسانی که ذائقه‌ی تند دارند از این پیتزا لذت ببرند. کسانی که دنبال ماجراجویی و خوردن غذاهای جدید هستند می‌توانند پیتزا پاستا مرغ را سفارش دهند که روی خمیر، پاستا و مرغ خامه‌ای به همراه پنیر مخصوص ریخته‌اند که شاید طعم عجیب و جالبی داشته باشد.

پرپروک سعادت آباد

شعبه‌ی سعادت‌آباد از شلوغ‌ترین شعبه‌های پرپروک است | عکس: فریبا دین‌وند فیله سوخاری‌های چند تکه‌ی پرپروک هم با استقبال زیادی رو‌به‌رو شده است چون خوردنش راحت است و طعم خوبی دارند. در کل اگر نخواهید از پیتزاهای پرپروک بخورید، سوخاری‌ها می‌توانند انتخاب جذابی برای شما باشند.

پیتزا میت‌بال سیسیلی برای آن‌ها که عاشق گوشت از نوع چرخ‌کرده هستند، می‌تواند بهشت باشد. چون گوشت‌قلقلی‌های خوشمزه‌ای روی این پیتزا وجود دارد که شبیه دانه‌های زمرد بر روی خمیر هستند.

0/5 (0 نظر)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن