نان و خمیر

طرز تهیه نان قهوه

یک نان جدید پختم با طعمی متفاوت، نان با رویه کرم قهوه یا coffeebun که فوق العاده خوش عطر و خوشمزه است. داخل این نان قهوه کاملاً نرم و رویه اش کریسپی است. از تاپینگ قهوه برای رویه این نان استفاده میشود.

مواد لازم :

  • آرد 350 گرم
  • آب ولرم 110 میلی لیتر
  • خمیر مایه 7 گرم
  • شیر ولرم 100 میلی لیتر
  • نمک 7 گرم
  • کره نرم 35 گرم
  • شکر 30 گرم

طرز تهیه نان قهوه

آب ولرم، شیر ولرم، خمیرمایه، شکر و نمک را با هم مخلوط میکنیم. آرد را اضافه میکنیم. کاملاً ورز میدهیم، 15 دقیقه با دست و حدود 10 دقیقه با همزن تا خمیر یکدست شود. سپس کره نرم را اضافه میکنیم و آنقدر به ورز دادن ادامه میدهیم تا کره کاملاً به خورد خمیر برود و خمیر حالت کشسانی پیدا کند. بهترین روش برای آماده شدن خمیر ضربه زدن است.

خمیر را گرد کرده و در کاسه ای گذاشته با سلفون کاملاً پوشانده و پارچه ای روی کاسه انداخته و در جایی گرم به مدت یک ساعت استراحت میدهیم. بعد از استراحت، خمیر را به 10 قسمت تقسیم میکنیم. یک قسمت را به 9 قسمت کوچک تقسیم میکنیم. همه خمیرهارا گرد کرده و روی آنهارا میپوشانیم و 15 دقیقه دیگر استراحت میدهیم. در این فاصله تاپینگ این نان رو آماده میکنیم.

طرز تهیه تاپینگ قهوه

کره و پودر شکر را خوب هم میزنیم. تخم مرغ را اضافه میکنیم و کاملاً مخلوط میکنیم. ترکیب آب و نسکافه و در آخر آرد را میریزیم و خوب با هم مخلوط میکنیم. کرم قهوه را داخل قیف ریخته و کنار میگذاریم. بعد از 15 دقیقه استراحت خمیر،کره سردی را به تعداد چانه ها، یعنی 9 تکه 5 گرمی تقسیم میکنیم. خمیرهای کوچک را کف دست باز کرده و وسط هر کدام یک تکه کره سرد میگذاریم و خمیر را کاملاً گرد میکنیم.

اکنون چانه بزرگتر را کف دست باز میکنیم و آن گلوله کوچک را وسط خمیر گذاشته و دو طرف خمیر را کاملاً به هم چسابنده و خمیر را گرد میکنیم. کف سینی فر را کاغذ روغنی پهن میکنیم و نان ها را کف سینی میچینیم. 15 دقیقه دیگر استراحت میدهیم. سپس نوک قیف را قیچی کرده و به صورت مارپیچ کرم قهوه را روی خمیر میدهیم. سینی را داخل فری که گرم کردیم میگذاریم. برای پخت نان قهوه دمای فر 180 درجه سانتی گراد و مدت پخت 12 تا 14 دقیقه است. اندازه گیری ها کاملاً دقیق است و نیاز به تغییر مقدار مواد نیست.

5/5 (3 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن