سفر و گردشگری

راهنمای شکم‌گردی در آرژانتین

<div class=”details-content clearfix” data-spy=”scroll” data-target=”#anchor-menu” data-offset=”0″>

با دیدن باتیستوتا و خاویر زانتی خوش‌فرم و خوش‌هیکل شاید باور نکنید که بنیان غذاهای آرژانتین از گوشت و چربی و غذاهای حجیم تشکیل شده! این که چگونه خوان مارتین دل‌پوترو می‌تواند با خوردن غذاهای آرژانتین، گرند‌اسلم ببرد را فقط باید از آشپرهای ماهر آرژانتینی بپرسیم، پس بیایید سفری به دل رستوران‌ها و کافه‌های آرژانتین داشته باشیم.

به کدام رستوران و کافه‌های آرژانتین سر بزنم؟

رستوران دون کارلوس 
برای شروع شکم‌گردی در آرژانتین از رستورانی می‌گوییم که همه آن را با صاحب خوش‌اخلاق و مهمان‌نوازش می‌شناسند. رستوران دون کارلوس محبوب بازیگران و افراد سرشناس معروفی چون آنتونی بوردین، گوئنیث پالترو و … است. به محض ورود به رستوران، دون کارلوس به شما خوش‌آمد می‌گوید و نحوه‎ی آشنایی شما با رستوران را می‌پرسد. اگر به او بگویید از طریق برنامه آنتونی بوردین به این رستوران آمده‌اید، برای‌تان از خاطرات دیدارش با آنتونی می‌گوید و عکس‌هایش را به شما نشان می‌دهد!

رستوران دون کارلوس آرژانتینرستوران دون کارلوس در منطقه رنگی La Boca قرار دارد

این صاحب سرحال و سرزنده، منویی برای انتخاب غذا به شما نمی‌دهد و خودش غذاها را انتخاب می‌کند تا تمام طعم غذاهای آرژانتین را زیر زبان‌تان حس کنید. این کار او مانند شمشیر دولبه عمل می‌کند و برخی عاشق غذاهای انتخابی‌اش می‌شوند و برخی از آن متنفر! ولی به حرف آنتونی بوردین فقید گوش کنید و بگذارید کارلوس کارش را بکند و برای شما غذاهای خوشمزه بیاورد مانند یک پدربزرگ مهربان! بیشتر غذاهای آرژانتین مانند Asada و Espanadas در منوی انتخابی دون کارلوس وجود دارد و جالب این‌جاست برای این مهمانی برای هر نفر حدود 35 تا 40 دلار باید بپردازید.

رستوران Parrilla pena
آرژانتینی‌ها معمولا شام را بعد از ساعت 9 می‌خورند اما وقتی به رستوران Parrilla pena می‌روید مطمئن باشید از ساعت 8:15 میزهایش پر شده است. از مردم محلی گرفته تا بیشتر توریست‌ها به این رستوران می‎آیند تا استیک معروفش Lomo را امتحان کنند. حجم استیک به طرز باورنکردنی زیاد است حتی بیشتر از استیک‌های آمریکایی!

استیک مخصوص parrilla penaپایه‌ی آشپزی آرژانتینی گوشت است و چه چیزی بهتر از استیک!

اگر به این رستوران رفتید همان اول مطمئن شوید Lomo دارند وگرنه با یک “گراسیاس” رستوران را ترک کنید، چون اینجا به این غذا معروف است. استیک‌ها با سس چیم‌چوری (نوعی سس آرژانتینی) و سالسا سرو می‌شوند تا لذت شما در خوردن غذاهای آرژانتین چند برابر شود. برای امتحان کردن غذاهای آرژانتین، سایت‌های تریپ‌ادوایزر، کالچرتریپ و لونلی‌پلنت، رستوران Parrilla pena را معرفی می‌کنند، پس حتما در سفر به آرژانتین و شهر بوینس‌آیرس سری به این رستوران بزنید.

رستوران Guerrin
پیتزاهای آرژانتینی خمیر‌های ضخیم و پنیر زیاد دارند به همین علت بیشتر گردشگران پیشنهاد می‌کنند تا حتما از غذاهای آرژانتین، پیتزا آرژانتینی را هم امتحان کنید. رستوران Guerrin پیتزاهای بزرگ و حجیم خود را با قیمت ارزان ارائه می‌کند به همین دلیل جای خود را در دل افراد محلی و توریست‌ها باز کرده است.

پیتزا آرژانتینیحتما پول نقد همراه‌تان باشد چون کردیت کارت قبول نمی‌کنند

شما می‌توانید هرجور که دل‌تان می‌خواهد پیتزا سفارش دهید! یک قطعه، دو قطعه یا یک پیتزای کامل. اگر بین دو مدل پیتزا دو دل شدید و نمی‌دانستید کدام را سفارش دهید اصلا نگران نباشید چون می‌توانید نصف هر پیتزا را سفارش دهید.

رستوران Proper
در سال 2016 رستوران Proper در بوینس‌آیرس شروع به کار کرد، اما فرقش با رستوران‌های دیگر این است که هیچ دیوار یا مانعی بین شما و آشپزان مشغول کار نیست و شما می‌توانید تمام مراحل پخت غذا را ببینید یا حتی به آن‌ها خسته نباشید هم بگویید! منوی این رستوران فصل به فصل تغییر می‌کند و شاید غذایی که در زمستان در این رستوران خوردید را در تابستان پیدا نکنید.

رستوران Proper آرژانتیندر نگاه اول شاید این رستوران کثیف و معمولی به نظر بیاید اما از روی جلد قضاوتش نکنید

غذاها معمولا حجم کم یا متوسط دارند و بسیار شیک و زیبا تزئین شده‌اند، برخی از غذاها هم در آون هیزمی پخته می‌شوند تا طعم اصیل و سنتی پیدا کنند. اگر شما می‌خواهید یک غذای سریع بخورید و شب را پایان دهید این رستوران به شما پیشنهاد نمی‌شود، ولی اگر می‌خواهید بنشنید و یک بحث فلسفی خوب داشته باشید و کنارش غذاهای خوشمزه را امتحان کنید، قطعا این رستوران می‌تواند انتخاب جذابی باشد.

به کدام کافه‌های آرژانتین سر بزنم؟

کافه Vive
به اروپا که می‌روید شاید بتوانید در هر گوشه‌ای یک قهوه‌ی خوب بنوشید، اما در آرژانتین از این خبرها نیست و برای نوشیدن یک قهوه‌ی خوب و پیدا کردن یک کافه‌ی باب میل‌تان باید ساعت‌ها پیاده‌روی کنید تا به کافه مورد نظر برسید. کافه Vive یک کافه‌ی کوچک است که به گفته گردشگران بهترین قهوه اسپرسو بوینس‌آیرس را سرو می‌کند. این جواهر کوچک قیمت ارزانی دارد و جای بسیار خوبی برای خواندن کتاب، چک کردن ایمیل و استراحت است.

کافه vive آرژانتین

در تابستان صندلی‌های کافه در فضای آزادی چیده شده‌اند و شما می‌توانید از آفتاب تابان آرژانتینی لذت ببرید، در حالی که لیموناد خنک و ساندویچ با نان زیتون روی میزتان به شما چشمک می‌زند. در این کافه همه‌چیز رنگ و بوی دوستانه دارد و اگر موقعیت پیش بیاید رقص تانگو هم چاشنی‌ این فضای هیجان‌انگیز می‌شود.

کافه‌تریا هاوانا
شعبه‌های زیادی از کافه هاوانا در سراسر آرژانتین وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها سر بزنید. اصلیت این کافه به مار‌دل پلاتا بر‌می‌گردد اما امروزه در هرجای آرژانتین یک شعبه دارد. به گفته‌ی برخی از گردشگرانی که از سفر به آرژانتین برگشته‌اند و غذاهای آرژانتین را امتحان کرده‌اند، کافه هاوانا بهترین شکلات بوینس‌آیرس را ارائه می‌دهد، طعمی که از یادتان نخواهد رفت.

کافه هاوانا بوینس‌آیرسکیک‌های کافه هاوانا نرم و تازه هستند و در کنار قهوه بسیار می‌چسبند

کافه Rapa Nui
بدون امتحان کردن بستنی‌های کافه Rapa Nui از آرژانتین خارج نشوید. تنوع بستنی‌های این کافه آنقدر بالاست که شما در انتخاب دچار مشکل می‌شوید، اما ما به شما بستنی‌های شکلات‌دار را پیشنهاد می‌کنیم چون شکلات‌های Rapa Nui هم در آرژانتین بسیار معروف هستند و گردشگران این شکلات‌ها و بستنی‌های شکلاتی را با شکلات‌های سوییسی مقایسه می‌کنند.

بستنی کافه Rapa Nuiکافه Rapa Nui محل توریستی نیست و بیشتر افراد محلی به این مکان سر می‌زنند

اگر به مهمانی دعوت شدید و میزبان شما آرژانتینی بود، می‌توانید به این کافه سر بزنید و یک بسته از شکلات‌های خوشمزه‌اش بگیرید و به عنوان هدیه به میزبان‌تون بدهید، تا هم ادب را رعایت کرده باشید و هم از یک کافه‌ای که مردم محلی بسیار به آن می‌روند خرید کرده باشید.

غذاهای خیابانی آرژانتین را کجا بخورم؟

Milanesa
میلانسا یا میلانگا نوعی شنیسل گوشت است و از غذاهای محبوب آرژانتینی به حساب می‌آید. شما می‌توانید در خیابان‌های توریستی دکه‌هایی را پیدا کنید که ساندویچ میلانسا می‌فروشند. معمولا گوشت سوخاری‌شده را در نان باگت می‌گذارند و مواد افزودنی مانند مایونز، کاهو و سس چیم‌چوری به آن اضافه می‌کنند. یک یا دو عدد از میلانسا انرژی به شما می‌دهد که نگو و نپرس!

ساندویچ میلانساسالسا دیگر سسی است که می‌توانید با میلانسا امتحان کنید.

Pancho
هات‌داگ، غذای خیابانی‌ست که در هر کشور به مدل‌های مختلف سرو می‌شود و می‌توانید در خیابان‌های شهر آن را پیدا کنید. هات‌داگ آرژانتینی روی آن تکه‌های ریز سیب‌زمینی سرخ شده دارد و با سس سالسا یا کچاپ خورده می‌شود.

هات داگ آرژانتینیهات‌داگ در آرژانتین جزو غذاهای ارزان خیابانی به حساب می‌آید

نوع دیگری از سوسیس وجود دارد که به آن Choripan می‌گویند و در کنار هات‌داگ‌های صورتی به شما چشمک می‌زنند. چوری‌پان (Choripan) هم بسیار خوشمزه و محبوب است اما به علت وجود 30 درصد گوشت خوک در این سوسیس، به شما پیشنهادش نمی‌کنیم.

در نقشه زیر آدرس رستوران‌های آرژانتین را مشخص کرده‌ایم.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن