سفر و گردشگری

خوراکی های هیجان انگیز شهر دوبی

در دبی بدنبال چه خوراکی هایی باشید؟ 

شهر دوبی به واسطه مدرنیته و تبدیل شدن به یک منطقه گردشگری تا اندازه ای اصالت خود را از دست داده و نمادی چون غذا و خوراکی های سنتی که در بردارنده هویت اصیل این شهر باشد در این شهر به راحتی پیدا نمی شود. درواقع خوراکی های این شهر در سایر مناطق عربی نیز پیدا می شود و چیزی که عمدتا در اغذیه فروشی ها و رستوران های این شهر برای تان سرو می شود غذاهای بین المللی و شناخته شده جهانی هستند. با این حال در این مطلب سعی کرده ایم غذاهای پرطرفدار و معروفی که گردشگران به دنبال آن هستند که البته بعضی شان هم غذاهای عربی می باشند به شما معرفی نماییم.

روزهای دوبی اکثرا آفتابی بوده و شب های زیبایی دارد. آسمان صاف است و به راحتی ستاره ها قابل رویت هستند. رستوران های بین المللی، محلی و لوکس به وفور در منطقه خلیج رود دوبی یافت می شود. شب نشینی های دوبی در سمت دیگر هتل ها انجام می شود. به همین دلیل رستوران های سطح متوسط در این مناطق می توانند تا ساعات بیشتری از نیمه شب باز بمانند و از مهمانانشان پذیرایی کنند.

کافی شاپ های ارزان قیمت این شهر نیز بعد از غروب آفتاب محیطی کاملا رمانتیک، زیبا و دلچسب دارد که هوایی خوب دلنشین، فضا را برای خوردن غذا و نوشیدنی فراهم می آورد.

غذاهای دریایی

غذاهای دریایی یا به قول فرنگی ها «سی فود» در شهر دوبی جایگاه ویژه ای دارد. وجود خلیج فارس و دریای عمان باعث شده است که انواع ماهی، میگو، شاه میگو و جانوران دریایی در این شهر به وفور پیدا شود و به دلیل وجود بندر دوبی، بسیاری از ماهی های دیگر اقیانوس ها نیز از طریق دریا به صورت روزانه به دوبی می آیند.

پس ماهی دوستان در دوبی سرشان بی کلاه نخواهد ماند و با انواع و اقسام غذاهای دریایی رو به رو خواهند شد. ماهی و سیب زمینی سرخ کرده انگلیسی ها به همراه (میگو و سیب زمینی سرخ کرده) در چندین رستوران فست فودی و کلاسیک سرو می شود که چشیدن مزه آن ها خالی از لطف نیست. قیمت ماهی و سیب زمینی (Fish & Chips) حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان بوده و میگو و سیب زمینی (Shrimp & Chips) حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان قیمت دارد.

حُمص

حُمص، یک نوع خوراکی خاورمیانه ای است که با نخود، روغن زیتون، ارده، آبلیمو، سیر و نمک تهیه می شود. حُمص معمولا با نان پیتا و به عنوان پیش غذا سرو می گردد. وقتی صحبت از حُمص می شود، نمی توان شاورما را فراموش کرد. حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید. خوب است بدانید که غذاهای بین المللی نیز در این شهر به نحو احسن سرو می شود.

شاورما

گوشت و پروتئین زیاد چندان برای سلامتی مفید نیست مگر می شود به راحتی از آنها گذشت؟ آن هم گوشت کبابی که یک شب کامل در ادویه و طعم دهنده خوابیده و از صبح زود سوار بر میله های چرخ و فلکی (که کباب ترکی هم به آن آویزان می کنند) شده و حسابی کباب شده اند. آشپزان این شهر یک مدل شاورمای اماراتی را برای خودشان فرآوری کرده اند که از نظر طعم و مزه با شاورمای لبنانی متفاوت است.

شاورما مثل کباب ترکی شامل ورقه های گوشت گوسفند یا مرغ است. البته در برخی رستوران ها شاورمای گوساله، ماهی و بوقلمون نیز به چشم می خورد. جناب آشپز ورقه های نازک کبابی شده گوشت را لای نان «پیتا» (نان های گارد لبنانی) پیچیده، رویش مخلفاتی چون کاهو، خیارشور و ترشی ریخته و به همراه سس های قرمز و مایونز برایتان سرو می کند.

شتر شکم پر

در کتاب رکوردهای گینس، «شتر شکم پر» از بزرگ ترین و پرحجم ترین غذاها به شمار می رود. از دید هر کسی که این غذا را امتحان کرده، این یک غذای فرالوکس است. برخی اوقات تصور می شود که این غذا، افسانه ای بیش نیست و صحبت های بسیاری درباره آن شده است. با این حال، این شتر سوخاری خوشمزه، بسیار شگفت انگیز بوده و در مراسم های قبیله ای اعراب سرو می شود. در حال حاضر این غذا در خانه اشراف دوبی تبدیل به جواهر مراسم ها شده است. این غذای شکم پر چندلایه ای، از مرغ، تخم مرغ، ماهی و گوسفند همراه با گوشت شتر تهیه می شود.

گجیا

گجیا از مشهورترین غذاهایی است که در بیشتر رستوران های دوبی سرو می شود و در میان پرافتخارترین غذاهای این شهر قرار گرفته است. این غذا از بریان کردن یک بره کامل تهیه می شود و همراه با برنج، سبزیجات و دانه های روغنی سرو می گردد. اگر دوست دارید که طعم اصلی غذاهای دوبی را بچشید، سفارش این غذا را فراموش نکنید.

فست فود

ساندویچ، مرغ سوخاری، پیتزا و همبرگر در دوبی بهشت طرفداران فست فود است. برای خوردن ساندویچ های خوشمزه با مخلفات هیجان انگیز به سراغ «ساب وی» ۰Sub Way بروید. ساب وی نیز در گوشه و کنار این شهر به چشم می خورد. در این رستوران ابتدا نوع نان (ایتالیایی، کامل، عسلی، پارمزان، کنجدی) و سپس اندازه نان تان را (۱۵ سانتی ، ۶ اینچی و ۳۰ سانتی) و سپس مواد داخل آن را انتخاب می کنید که شامل بوقلمون دودی(Smoked Turkey)، انواع رست بیف (Rest Beef)، مرغ ۳ (Owen Roasted Chicken)  و این جور چیزهاست. سپس نوبت به کاهو، گوجه، خیار، ترشی و غیره فرا می رسد. در انتها اگر دوست داشتید می توانید کنارش سیب زمینی سرخ شده و نوشیدنی خنک نیز سفارش دهید. همه این مجموعه را اگر در سایز کوچک سفارش دهید، حدود ۱۹ هزار تومان و اگر در سایز بزرگ سفارش دهید، حدود ۳۳ هزار تومان تمام می شود.

از ساب وی که بگذریم، سه فست فود دیگر هم ارزش امتحان کردن دارد؛ برای مرغ کنتاکی اگر سراغ «کی اف سی» می روید و طرفدارش هستید، یک بار هم به خاطر ما «مری براون» (Mary Brown) را امتحان کنید که مرغ ها و ساندویچ های مرغش واقعا حرف ندارد. یک سس سیر معروف هم دارد که در کنار مرغ برایتان سرو می کند. «کی اف سی» چندین و چند جور مرغ کنتاکی دارد؛ از یک تکه و دو تکه گرفته تا یک سطل مرغ سوخاری. البته کی اف سی انواع برگر مرغ و ساندویچ های فیله ای مرغ را نیز سرو می کند.

برای اشتهاآور و پیش غذا می توانید پیاز حلقه ای، سیب زمینی یا پاپ کورن مرغ (Chicken PooCorn) را امتحان کنید. در دوبی، برای پیتزا خوری به سراغ لاپاپاجونز (John S) بروید که انصافا پیتزاهای خوشمزه ای دارد. یادتان باشد پیتزای گوشت کلاسیک (All the Meats) و پیتزای سوپرپاپاز (Super Papas) را همراه با رول پنیر (Cheese tid S) و سیب زمینی تنوری (Potato Wedge) سفارش دهید.

اگر پیتزاهای بزرگ تری بخرید، پول کمتری پرداخت می کنید. هزینه دو نفر حدود ۶۶ هزار تومان و برای یک نفر حدود ۳۸هزار تومان می شود. اما فست فود آخری، یک همبرگرفروشی خاص است که همبرگرهای واقعا فوق العاده ای می دهد. این همبرگرفروشی آمریکایی، جانی راکت (Johny Rooket) نام دارد.

جانی راکت یک رستوران ۶۰ ساله آمریکایی است که در همبرگر و غذاهای گوشتی تخصص دارد. همبرگرهای کلاسیک و جدید هم دارد. البته اگر برای اولین بار به این رستوران می روید همبرگر اصلی (The original) و اگر متنوع دوست دارید The TT10 سفارش دهید. اگر هم یک نفس می خواهید وارد میدان شوید، یک دوبل برگر خفن را که می توانید پنیر هم به آن اضافه کنید، سفارش دهید. در کنارش هم پنیر سوخاری (Cheese) و سیب زمینی سرخ شده را هم اضافه کنید.

سیب زمینی شیرین، یک نوع سیب زمینی انگلیسی است که شیرین  مزه است و سرخ شده اش واقعا فوق العاده است. جانی راکت در مکان های توریستی سطح بالایی مثل دوبی مارینا، مرکز خرید امارات و خیابان جمیرا شعبه دارد. هزینه غذا در این رستوران برای دو نفر ۱۴۰ هزار تومان می شود.

مجبوس

مجبوس، غذایی فوق العاده است که مخصوص شهر دوبی می باشد. این غذا با بره ادویه زده، گوجه فرنگی، خورشت و برنج تهیه می شود. یک غذای مخصوص پرادویه که برای تنوع بخشیدن به ذائقه تان، باید امتحانش کنید و وقتی یک بار مزه اش را چشیدید، دوباره سفارش ندادنش بسیار دشوار می شود.

تبوله

این غذا یک سالاد است که قدیمی ها آن را  با بلغور، گوجه، خیار و جعفری ریزشده به همراه سیر و پیاز، روغن زیتون، آبلیمو و نمک تهیه می کنند. این غذا نه تنها سلامت را تقویت می کند، بلکه اشتها را نیز به روشی متعادل تحریک می نماید.

مطلب بعدی را بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا