سفر و گردشگری

راهنمای شکم‌گردی در سریلانکا

سریلانکا معدن غذاهای خوشمزه است؛ اینجا شما می‌توانید کلی غذای رنگی رنگی با طعم‌های متفاوت و جدید بخورید. مسافران سریلانکا در راه برگشت حسرتی دارند که ای کاش غذاهای سریلانکایی با خود می‌آورند تا از مدت زمان پروازشان راحت‌تر لذت ببرند.

به کدام رستوران‌ و کافه‌های سریلانکا سر بزنم؟

رستوران Nihonbashi
غذاهای ژاپنی به سبک سریلانکایی بخورید حتما می‌پرسید چطور؟ باید بگوییم سرآشپز رستوران Nihonbashi ژاپنی‌ست و مردم سریلانکا عاشق سوشی‌هایش شده‌اند. این رستوران برای طرفداران غذاهای ژاپنی جزو بهترین‌هاست. دیزاین غذاها شما را انگشت به دهان می‌گذارد، گویی ساعت‌ها برای آماده‌سازیش وقت گذاشته شده اما باید بگوییم پس از سفارش غذا، کمتر از 20 دقیقه غذایتان را مقابل‌تان خواهید دید. رستوران ژاپنی Nihonbashi آنقدر محبوب است که تا اسمش را ببرید مردم سریلانکا با لبخندشان به شما آفرین می‌گویند.

رستوران سریلانکاغذاهای دریاییش بسیار پرطرفدار است.

رستوران زازا (Zaza)
زازا، کافه رستورانی‌ست که انواع غذاهای محلی و بین‌المللی را دارد، شاید برای کسانی که اهل ریسک کردن نیستند و در سفرشان غذاهای ناشناخته، کمتر می‌خورند می‌توانند این رستوران را انتخاب کنند. پیشنهاد می‌کنیم خودتان را به یک چایی مهمان کنید چون چای سیلان معروف می‌توانند خستگی‌تان را از تن‌تان به در کنند.

رستوران سریلانکابرای همه‌ی سلیقه‌ها غذا دارد.

رستوران Chutneys
خوبی سریلانکا این است که شما می‌توانید با هر ذائقه‌ای که دارید غذای مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. مثلا رستوران Chutneys معروف‌ترین غذاهای هندی و غذاهای گیاهی را دارد. بنابراین اگر طرفدار چنین غذاهایی هستید به این رستوران بروید.

رستوران های سریلانکا
برای کسانی که دنبال غذای گیاهی هستند اینجا مناسب است.

رستوران کاری لیف  (Curry Leaf)
حالا که با تعدادی از رستوران‌های سریلانکا آشنا شدید نوبت به غذاهای محلی سریلانکا می‌رسد. کاری لیف (Curry Leaf) به جرات، بهترین رستورانی‌ست که غذاهای محلی طبخ می‌کند. به دلیل کیفیت و قیمت مناسب غذاهای این رستوران مسافران زیادی حداقل یک وعده از غذایشان را اینجا می‌خورند.

رستوران سریلانکافقط و فقط غذاهای محلی سریلانکا را اینجا بخورید.

رستوران سی‌فود کاو  (Seafood Cove)
غذاهای دریایی جزو ایده‌آل‌ترین غذاها برای مردم سریلانکا به حساب می‌آید. طبیعتا برای خوردن چنین غذایی باید به سراغ یکی از بهترین رستوران‌های سریلانکا یعنی سی‌فود بروید. طراحی و دکوراسیون سنتی رستوران باعث خیلی‌ها را به اینجا بکشاند. طرفداران غذاهای دریایی بی‌شک خوشمزه‌ترین غذای دریایی‌شان را در سی‌فود خواهند خورد.

رستوران سریلانکافضای این رستوران شما را شیفته خودش می‌کند.

به کدام کافه‌های سریلانکا سر بزنم؟

کافه کریکت کلاب  (Cricket Club Café)
با خواندن اسم کافه حتما متوجه خواهید شد که برای دوستداران ورزش و بازی کریکت ساخته شده، در این کافه شما ورزشکارانی را خواهید دید که به تلویزیون نگاه می‌کنند و بازی مورد علاقه‌شان را دنبال می‌کنند. بنابراین شمایی که به ورزش علاقه دارید به این کافه بروید و ساعاتی را با مردم سریلانکا بنشینید و درباره ورزش مورد علاقه‌تان صحبت کنید.

غذای سریلانکاکافه کریکت مخصوص ورزشکاران است.

کافه گالری
کافه گالری برای هنرمندان است؛ ترکیبی از هنر و غذا که در یکجا جمع شده. پیشنهاد می‌کنیم به محض ورودتان به کافه غذایتان سفارش دهید و به سراغ آثار هنرمندان بروید تا گذر زمان را کمتر حس کنید. پیشنهاد می‌کنیم غذاهای محلی را انتخاب کنید چون طعم محشری دارد.

رستوران و کافه سریلانکادقیقا جایی غذایتان را می‌خورید که هنر با آن عجین شده.

غذاهای خیابانی سریلانکا را کجا بخورم؟

کاتو (Kottu)
کاتو از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی سریلانکایی‌ست که با ادویه کاری، نان یه روز مانده، گوشت ماهی یا گوشت قرمز و سبزیجات درست می‌شود. به دلیل تند بودن این غذا خیلی از فروشندگان قبلش از شما می‌پرسند که کاری به غذایتان اضافه کنند یا نه.

غذای سریلانکاپیشنهاد می‌کنیم کاتو هشت پا را امتحان کنید البته این انتخا مستلزم این است که شما طرفدار غذاهای دریایی باشید.

هاپِرز  (Hoppers)
پنکیکی‌ست که می‌شود به عنوان میان وعده و یک صبحانه خوشمزه رویش حساب کرد. رستوران Cabin Green بهترین هاپرزها را دارد. این غذا مورد علاقه خیلی از مردم سریلانکاست؛ مطمئنا شما هم عاشق این غذا خواهید شد.

در نقشه زیر آدرس رستوران‌های سریلانکا را مشخص کرده‌ایم.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن